środa, 17 lipca, 2024
+

  Dorota Nowak-Maluchnik mianowana nowym Podkarpackim Kuratorem Oświaty

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę 14 lutego, Barbara Nowacka, Minister Edukacji, przekazała Dorocie Nowak-Maluchnik nominację na stanowisko Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

  Dorota Nowak-Maluchnik została jednomyślnie wybrana na stanowisko w konkursie, który miał miejsce 12 lutego. Komisja konkursowa składała się z trzech reprezentantów Ministra Edukacji, trzech reprezentantów związków zawodowych oraz dwóch reprezentantów Wojewody.

  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  Pani Dorota Nowak-Maluchnik jest pierwszą powołaną kurator. Od tej pory przejmuje odpowiedzialność za edukację w województwie podkarpackim. Stawiamy na fachowców i osoby znające szkołę, a pani kurator posiada ogromne doświadczenie zarówno jako nauczyciel, jak i dyrektor szkoły.

  Barbara Nowacka, minister Edukacji Narodowej

  Dorota Nowak-Maluchnik jest nauczycielem z 33-letnim stażem, egzaminatorem maturalnym i certyfikowanym mediatorem. Ukończyła Wydział Filologiczny Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. W 1998 uzyskała I stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania języka polskiego, ukończyła także kurs kwalifikacyjny z zakresu organizacji i zarządzania oświatą oraz kurs przygotowujący nauczycieli do pracy dydaktycznej wśród Polonii i Polaków za granicą. Posiada stopień nauczyciela dyplomowanego. Od 1991 r. pracowała jako nauczyciel języka polskiego, natomiast od 2011 r. była dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 6 w Rzeszowie. Przez ten czas stosowała nowoczesne formy, metody pracy i zarządzania, wprowadziła szereg innowacyjnych programów. Za swoją pracę i osiągnięcia otrzymała w 2003 r. Medal Edukacji Narodowej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com