środa, 21 lutego, 2024
+

  Za nami warsztaty piosenkarskie dla dzieci i młodzieży oraz koncert zwieńczający je!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zakończyły się niedawno temu zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży, które zainicjowała dr Anna Czenczek, założycielka Centrum Sztuki Wokalnej. W tym roku odbywały się one w dniach od 5 (poniedziałku) do 8 lutego (czwartku), przez w sumie trzy dni. W tym roku, była to już 13 edycja warsztatów piosenkarskich. A ważnymi gośćmi, którzy szkolili młodzież oraz dzieci była m.in. Danuta Błażejczyk oraz Piotr Nowak. Kurs zakończył się wspólnym koncertem na dużej scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia Rzeszów.

  Nastolatkowie ćwiczyli w siedzibie Szkoły Podstawowej numer 16 w Rzeszowie, interpretację utworów polskich ale też zagranicznych wykonawców, razem we współpracy z akompaniamentem. Mistrzowskie warsztaty służyły za każdym razem, co roku rozwijaniu kreatywności młodych artystów. Mają poza tym inspirować ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru. Na warsztatach młodzi ludzie mogli szkolić zrozumienie tekstu, artykulację i wyrazistość, pracę w studiu nagrań i na planie, pracę z mikrofonem, z akompaniatorem. Młodzież szkoliła się na zajęciach z choreografii, czy ruchu scenicznego.

  Na koniec, warsztaty zostały zwieńczone koncertem pt. „Co nam w duszy gra”, który odbył się 8 lutego, czyli w miniony czwartek. Imprezę poprowadził Maciej Gnatowski. A można go było posłuchać w radiu, na antenie Polskiego Radia Rzeszów w ubiegły piątek, 9 lutego o godz. 19:05.

  Od ponad dekady do stolicy Podkarpacia przyjeżdżają znakomici specjaliści od emisji głosu, muzycy i artyści, by pomóc utalentowanym osobom doskonalić właśnie śpiew oraz prezentację przed kamerami. A do tej pory, na warsztatach gościli dzieląc się swoim doświadczeniem muzycznym – Krystyna Prońko, czy Katarzyna Łaska.

  Scenariusz stworzyła i wyreżyserowała dr Anna Czenczek. Za przygotowanie wokalne odpowiadali Danuta Błażejczyk, Piotr Nowak, a także sama założycielka Centrum Sztuki Wokalnej – dr Anna Czenczek. Lekcji z ruchu scenicznego udzieliła Klaudia Czenczek, a korepetycje z pracy na planie dzieciaki oraz młodzież otrzymały od Justyny Jelińskiej.

  Organizatorem warsztatów było Centrum Sztuki Wokalnej oraz Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie. Partnerami wydarzenia byli z kolei Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia oraz Fundacja Apetyt na Kulturę Danuty Błażejczyk.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com