środa, 21 lutego, 2024
+

  Pijany kierowca spowodował kolizję w Baryczy w powiecie brzozowskim

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Młody mężczyzna w wieku 25 lat, zamieszkujący powiat brzozowski, stanie przed odpowiedzialnością nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także za prowadzenie bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.

  Wypadku, w którym brały udział cztery pojazdy, miał miejsce w Baryczy. Kierowca BMW, będący sprawcą tego incydentu, odpowie za swoje postępowanie przed sądem. W niedzielę 11 lutego około godziny 19, dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu czterech pojazdów, które miało miejsce w miejscowości Barycz.

  fot. Podkarpacka Policja

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że 25-letni kierowca BMW nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i zderzył się z tyłem jadącego przed nim Saaba. Następnie Saab uderzył w Audi, a Audi w Mercedesa, który zwolnił, ponieważ pojazd przed nim skręcał w lewo. Siła uderzenia była na tyle duża, że Saab wjechał do rowu. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń.

  Policjanci przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości wszystkich uczestników zdarzenia. Okazało się, że wszyscy byli trzeźwi, z wyjątkiem kierowcy BMW. 25-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo stwierdzono, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu one odebrane za przekroczenie dopuszczalnej ilości punktów karnych.

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com