środa, 21 lutego, 2024
+

  Kolejni żołnierze zostali zaprzysiężeni w szeregach 3. Podkarpackiej Brygady WOT

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę, 11 lutego 2024 roku o godzinie 11:00 na Rynku w Rzeszowie, odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

  To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło zarówno nowych terytorialsów, jak i doświadczonych żołnierzy, którzy złożyli ślubowanie.

  Ceremonia rozpoczęła się podniesieniem flagi państwowej na maszt i odegraniem hymnu państwowego. Następnie poczet sztandarowy przemaszerował, a słowa roty przysięgi zostały wypowiedziane przez 104 nowych żołnierzy. To moment, w którym oddają hołd swojej ojczyźnie i zobowiązują się do służby na rzecz lokalnych społeczności.

  Podczas uroczystości wręczono także akty mianowania na pierwszy stopień podoficerski dla żołnierzy, którzy ukończyli kurs podoficerski “SONDA”. To ważny krok w ich karierze, potwierdzający ich zaangażowanie i gotowość do pełnienia odpowiedzialnych funkcji w obronie kraju.

  3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej jest dumna ze swoich tradycji i wartości. Jej misją jest obrona i wsparcie lokalnych społeczności, reagowanie w sytuacjach klęsk żywiołowych, katastrof czy wypadków. Terytorialsi są blisko mieszkańców województwa podkarpackiego, gotowi do działania w każdej chwili.

  Wszystkim żołnierzom, którzy złożyli przysięgę, życzymy wytrwałości, honoru i oddania w służbie dla dobra naszego kraju. Niech ta uroczystość będzie momentem dumy i patriotyzmu dla całej społeczności wojewodztwa podkarpackiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com