środa, 21 lutego, 2024
+

  Biblioteka w Rzeszowie, przez cały następny tydzień organizuje walentynkowe akcje czytelnicze. Weź w nich udział!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od najbliższego poniedziałku (12 lutego) aż do soboty (17 lutego) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na obchodzenie walentynek. Po wielu oddziałach, po całym mieście będzie na ciebie czekało mnóstwo oczywiście czytelniczych akcji, a wszystko to będzie związane oczywiście ze świętem zakochanych. Całemu przedsięwzięciu przyświeca wspaniały cel – zachęcić czytelników w tym wyjątkowym okresie do czytania książek oraz do tego, by po prostu je pokochać! To będą na pewno wyjątkowe walentynki przepełnione miłością właśnie do książek. Cóż – w książkach przecież można się zakochać.

  Co będzie się działo?

  Najogólniej mówiąc, będą zorganizowane różne czytelnicze akcje, warsztaty, zabawy szczególnie dla tych nieco młodszych czytelników, z możliwością otrzymania słodkiego poczęstunku. Biblioteka szczególnie zaprasza już teraz na tzw. „bookcrossing”, czyli wymianę twoich własnych książek, które przeczytałeś na inne, od innych czytelników. To wspaniała okazja do odświeżenia swojego domowego regału z literaturą.

  Poznaj harmonogram tego, co będzie się działo już od najbliższego poniedziałku aż do soboty!

  Od 12 do 16 lutego, w oddziale na Dębickiej 170, będziesz mógł podczas akcji pod nazwą „Miłość od pierwszego zdania” wybrać dla siebie książkę, po przeczytaniu tylko właśnie pierwszego zdania! Z kolei w dniach od 14 do 17 lutego, w oddziale dla dzieci, na Słowackiego będzie można wypożyczyć książkę dla maluchów z miłosnym motywem, oraz do tego wylosować inspirujący cytat. Od 12 do 17 lutego, na Sokoła bibliotekarze proponują wypożyczenie książki z czerwoną okładką, z motywem miłości. Znowu 13 lutego, o 16-tej, na Fredry, pracownicy biblioteki przygotowują akcję pod nazwą „Szybka randka z książką”. Będzie ona przeznaczona bardziej dla młodzieży i polegała na tym, że wybierasz swoją najbardziej ulubioną książkę, a podczas kilkuminutowej prezentacji, zachęcasz innych do przeczytania jej!

  Następna akcja, zaplanowana jest na 13 lutego. W godzinach od 10 do 18, na Krzyżanowskiego, będziesz mógł wymienić się książka, która zalega na twoich regałach w domu i której już nie czytasz z innymi czytelnikami, którzy także przyniosą swoje książkowe zdobycze z księgarń. Ale to nie wszystko. Oprócz przyniesienia i wymienienia się książkami, w dobrym stanie, będzie można także zabrać do domu piękne zakładki, oraz zrobić pamiątkowe selfie – zdjęcie przy „walentynkowym sercu” – pięknej dekoracji. A do tego wszyscy będą mogli poczęstować się słodkimi smakołykami, które ufundowało Społem PSS Rzeszów. Do tego w bibliotekach będą na ciebie czekały książki z miłosnym wątkiem na specjalnym regale, przygotowanym przez bibliotekarzy. Także 13 lutego o godzinie 17, w oddziale na Podchorążych 1, będzie trwało spotkanie literacko-poetyckie. Będzie to wspaniała okazja do tego, by posłuchać poezji miłosnej w interpretacji Stanisławy Bełch – regionalnej poetki. Będzie też można wykonać swoją walentynkę pod nazwą „Słodki rożek”, a cały event przeznaczony jest wyłącznie dla dorosłych. Na to obowiązują zapisy.

  W dniach od 13 do 15 lutego, na Podchorążych, w godzinach otwarcia biblioteki, będzie zorganizowana „Randka w ciemno z książką”. Wypożyczysz książkę – niespodziankę, a także dostaniesz serduszko życzeń razem ze słodką walentynką, którą podobnie, ufunduje Społem PSS Rzeszów. Także od 13 do 15 lutego, na Gromskiego 10c, będzie trwała akcja „Zakochaj się w zapomnianej książce”. Będzie ona polegała na tym, że sięgasz po dawno niewypożyczaną pozycję literacką, a do tego odbierasz ręcznie wykonaną zakładkę w stylu retro. Dalej, od 13 do 16 lutego, na Iwonickiej 38, będzie można wypożyczyć książkę i tym samym odebrać zakładkę, podczas akcji „Z miłości do słowa”.

  W same walentynki – 14 lutego, w bibliotece na Podwisłoczu, będzie się odbywała akcja czytelnicza „Zakochani w czytaniu”. Jeśli wypożyczysz tego dnia książkę z romantyczną historią w tle, dostaniesz darmową zakładkę! Także w same walentynki – 14 lutego, na Osmeckiego 51 będzie trwała akcja „Książka na walentynki”. Biorąc w niej udział, będziesz mógł wypożyczyć książkę z motywem miłości w tle. Tak samo, w najbliższą środę, w bibliotece przy ul. Czackiego 5, podobnie – możesz wybrać dla siebie miłosną książkę, na specjalnym przygotowanym regale.  Z kolei od 14 do 16 lutego, przy Budziwojskiej 194, odbędzie się akcja pod nazwą „Miłosne listy – konkurs walentynkowy”. Jego regulamin dostępny jest w oddziale numer 5 oraz po pobrania na stronie wimbp.rzeszow.pl. Do wygrania będzie książka ufundowana przez Wydawnictwo Znak. Znowu 14 lutego, na Łukasiewicza 78, będzie trwała akcja „Z miłości do.. książki”. Przyjdź, wypożycz książkę z wątkiem miłosnym, oraz wykonaj własną kartkę walentynkową. Wszystkie materiały dostępne będą oraz zapewnione w oddziale.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com