czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Podkarpacki Teatr Muzyczny „HALKA” zaprasza na koncert „Walentynkowo-Noworoczny” już w najbliższą niedzielę!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Wojewódzkim Domu Kultury, już 11 lutego 2024 roku, o godzinie 18:00, wieczorem, odbędzie się wyjątkowy koncert Walentynkowo-Noworoczny”. Nie bez powodu, się on tak nazywa. Na scenie WDK, w budynku przy ul. Stefana Okrzei 7 w Rzeszowie zabrzmią operetki oraz piosenki musicalowe w wyjątkowych aranżacjach, nad którymi pracował i które stworzył na ten wyjątkowy wieczór jarosławski pianista, aranżer oraz kompozytor młodego pokolenia, niezwykle zdolny – Marcin Kasprzyk. A cały koncert zaprezentuje Podkarpacki Teatr Muzyczny „HALKA”.

  Wszyscy, którzy wykupią odpowiednio wcześniej bilety i zgromadzą się tego wieczoru na koncercie, usłyszą między innymi Kuplety Żupana w wykonaniu Jakuba Trałki. Jest to forma muzyczna albo poetycka, dawniej nazywano tak operę lub operetką, która ma swoje silne korzenie w kulturze francuskiej. Jest to także zazwyczaj krótka, zwykle dowcipna piosenka alb wiersz często z rymowankami, prezentowanymi do grającej na żywo muzyki.

  Oprócz tego, zaprezentuje się bardzo humorystyczny duet musicalu Koty – Hrabiego i Franzi z operetki Wiedeńska Krew J. Straussa , a także słynne arie, jak np. „Brunetki blondynki” w wykonaniu męskiego duetu Tomasza Furmana i Zbigniewa Poręby. Wykonane zostaną także arie z operetki Księżniczka Czardasza i lekka, nieco zalotna aria „Przetańczyć całą Noc” z musicalu My Fair Lady.

  Twórcy oraz organizatorzy koncertu zapraszają serdecznie wszystkich i obiecują, że klimat kończącego się już pomału karnawału będzie się unosił tego wieczoru w powietrzu. Warto usłyszeć na żywo najsłynniejsze arie operetkowe i musicalowe, grane oczywiście z profesjonalną orkiestrą.

  A wystąpią na dużej scenie – Jadwiga Kot-Ochał –sopran, Katarzyna Liszcz -Strzec – sopran, Emilia Izabela Romani – mezzosopran, Tomasz Furman – tenor, Zbigniew Poręba – baryton, Jakub Trałka – bas-batyton, Marcin Kasprzyk – fortepian, Weronika Tomaszek – skrzypce, Magdalena Solarz – wiolonczela.

  Bilety do kupienia na to wydarzenie znajdują się po kliknięciu na lin: https://bkb.pl/117419-d51a4

  Poznaj bliżej zespół, który wystąpi!

  Podkarpacki Teatr Muzyczny „HALKA” to dynamiczne stowarzyszenie, uformowane z zespołu artystów, których więzy przyjaźni i współpracy scenicznej kształtowały się przez wiele lat. Wartościowy dorobek artystyczny grupy ma swoje korzenie w działalności koncertowej i teatralnej Studia Operowego Halka, związanego z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie.

  Historia Teatru rozkwitła, gdy zacieśnioną współpracę z Domem Kultury w Rzeszowie uwieńczono widowiskiem muzycznym „Nie kochać w taka noc, to grzech” na jesieni 2019 roku. Scenariusz Aleksandry Szymańskiej przeniósł widzów w malownicze realia międzywojennej Polski, przywodząc na scenie niezapomniane utwory takich artystów jak Hanna Ordonówna, Mieczysław Fogg czy Eugeniusz Bodo. To wyjątkowe połączenie historii i muzyki operetkowej zapoczątkowało działalność Podkarpackiego Teatru Muzycznego „HALKA”. Obecnie Teatr przejął funkcje dotychczasowego Studia Operowego, kontynuując artystyczną misję poprzez ścisłą współpracę z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie.

  Zespół „HALKI” to nie tylko śpiewacy, ale także utalentowani tancerze, absolwenci renomowanych szkół muzycznych i baletowych. Ich repertuar obejmuje nie tylko utwory operowe i operetkowe, ale także musicalowe i patriotyczne, tworząc różnorodne spektakle muzyczne, które trafiają do serc widzów. Podkarpacki Teatr Muzyczny „HALKA” stanowi nie tylko kontynuację artystycznych dokonań, lecz także nowe rozdziały w historii muzycznego środowiska regionu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com