czwartek, 2 maja, 2024
+

Siatkarze Asseco Resovii wygrali w złotym secie grają dalej o Puchar CEV

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie niemal odwrócili losy ćwierćfinałowej rywalizacji z Asseco Resovią Rzeszów w Pucharze CEV. Pomimo zwycięstwa w rewanżowym starciu, konieczny był złoty set, który ostatecznie zadecydowali rozegrali rzeszowianie. To drużyna z Podkarpacia awansowała do półfinału.

Gospodarze zaczęli mecz dobrze, zdobywając przewagę 2:0, jednak świetna gra Bartłomieja Mordyla doprowadziła do remisu. Wyrównana walka trwała, a ekipy wymieniały się asami serwisowymi. Torey DeFalco dwukrotnie zaserwował asa 11:9, ale środkowi Warty odpowiedzieli – najpierw Mateusz Bieniek zblokował rywala, a potem asa dołożył Miłosz Zniszczoł 13:12. Zawiercianie wyszli na prowadzenie po długiej akcji i wygranej Trevora Clevenota 17:15. Serwisy Bienieka i Karola Butryna przysporzyły problemów rzeszowianom 20:16. Warta Zawiercie szybko zdobyła piłkę setową i po błędzie rywali triumfowała w pierwszej odsłonie.

Od samego początku kolejnej partii dominowali zawodnicy pod wodzą Michała Winiarskiego. Efektywnie operowali w kontrze, a serwisy Butryna sprawiały problemy Resovii 11:8. Atakujący dodatkowo imponował skutecznymi akcjami ze skrzydła, a Bieniek zakończył piłkę przechodzącą 15:10. Ekipa z Podkarpacia miała niewiele do powiedzenia, a wydarzenia rozwijały się według wskazań gospodarzy pojedynku 22:14. Louati poprawił wynik serwisami w końcówce 19:24, lecz błąd dotknięcia siatki zakończył tę część meczu.

Kolejna partia rozpoczęła się od punktowej zagrywki Bieńka 3:1. Resovia utrzymywała się blisko 5:6, lecz sytuacja zmieniła się dzięki serwisowi Bartosza Kwolka 9:6. Zespół Giampaolo Medeiego miał ciągle problemy z przyjęciem, co wpływało na słabszą ofensywę 8:13. Tavares dołączył do punktujących zza linii 9. metra 17:11, ale pojedyncze udane akcje Resovii nie wystarczały do zmniejszenia dystansu 13:20. Mimo ciekawej wymiany, którą skończył Karol Kłos 21:14, przewaga rywali była znaczna. Kłos kontynuował dobrą grę serwisową 17:21, ale po akcji Clevenota to jego zespół miał piłkę meczową. Ostatecznie Butryn zakończył mecz mocnym atakiem.

Dobry serwis Kłosa dał Resovii trzypunktowe prowadzenie na początku złotego seta 4:1. Jednak Butryn szybko zniwelował straty potężnymi uderzeniami, wracając do rywalizacji 5:4. Gra była wyrównana, bez zwalniania tempa 8:8. Blok rzeszowian na Kwolku przywrócił dwupunktową przewagę 10:8. Kwolek wyrównał serwisem, ale Resovia ponownie wyszła na prowadzenie po kontrze Boyera 12:10. Końcówka nie sprzyjała gospodarzom, którzy popełnili błędy, co skutkowało uznaniem wyższości rzeszowian w złotym secie.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:19, 25:19)
    Złoty set: 11:15 Awans: Asseco Resovia Rzeszów MVP: Yacine Louati