środa, 21 lutego, 2024
+

  Kolumny pojazdów wojskowych wyjadą na drogi w ramach ćwiczeń

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od poniedziałku 12 lutego 2024 roku, na drogach w całym kraju, odbędzie się ruch kolumn pojazdów wojskowych związany z wojskowymi ćwiczeniami o kryptonimie STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24.

  Ćwiczenia te, zgodnie z programem szkolenia Sił Zbrojnych RP, będą trwały od połowy lutego do końca maja, obejmując wzmożony ruch pojazdów wojskowych na autostradach, drogach ekspresowych i krajowych.

  Przejazdy kolumn będą wykorzystane do szkolenia sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych i współpracy z państwami gospodarzami. Organizacja ruchu będzie starannie skoordynowana, aby minimalizować utrudnienia, z eskortą Żandarmerii Wojskowej i regulacją ruchu przez Wojsko Polskie i Policję.

  Kierowcy są proszeni o ostrożność i nie wjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe w kolumnie. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia. Dodatkowo, społeczeństwo zostaje wezwane do ochrony danych i niepublikowania informacji związanych z ruchem wojskowym, aby unikać potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa i obronności.

  W pierwszej połowie 2024 roku NATO przeprowadzi ćwiczenia STEADFAST DEFENDER-24, gdzie Polska pełni rolę państwa-gospodarza. Ćwiczenia te, o charakterze defensywnym, nie są skierowane przeciwko żadnemu konkretnemu państwu, obejmują także ćwiczenie narodowe DRAGON-24.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com