niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Powstała w Rzeszowie kampania, zachęcająca do zdrowego stylu życia już przedszkolaków! Na czym ona polega?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wystartowała kampania, skierowana szczególnie do dzieci, która ma na celu kształtować w nich już od najmłodszych lat zdrowe postawy związane z właściwym odżywianiem się, aktywnością fizyczną oraz ogólnymi dobrymi  nawykami jeśli chodzi o nasze zdrowie. Kampania nosi nazwę „Wyścig do zdrowia”, a jej inicjatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. Co przygotowano w ramach tego dla przedszkoli z rzeszowskich szkół?

  Pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Rzeszowie w ramach tej akcji, przeprowadzą zajęcia edukacyjne wśród 5 i 6 latków. Dzieci będą miały okazję zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania, piramidą żywienia i „zdrowym talerzem”. Dowiedzą się również jak ważna dla naszego organizmu jest codzienna aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu oraz higiena osobista.

  Inicjatorzy tego przedsięwzięcia przygotowali również pewną niespodziankę dla przedszkolaków.  A będzie to możliwość zagrania w grę wielkoformatową, motywującą do ćwiczeń fizycznych. Dzieci będą miały okazję skakać po planszy wcielając się w rolę pionków i wykonać sportowe zadania, znajdujące się na polach gry. Po zakończeniu zajęć otrzymają kolorowanki zachęcające do zdrowego odżywiania, którą będą mogły pomalować wybranymi przez siebie kolorami kredek czy flamastrów.

  Zapobieganie otyłości wśród dzieci to wspólna praca dzieci, rodziców i nauczycieli. Dlatego w ramach kampanii „Wyścig do zdrowia”, przygotowane zostały plakaty oraz broszury edukacyjne skierowane do rodziców oraz kadry pedagogicznej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com