poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Rzeszowianie poznali oficjalnie dwóch kandydatów na prezydenta miasta

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mieszkańcy Rzeszowa poznali na ten moment dwóch kandydatów, którzy wezmą udział w wyborach na urząd prezydenta Rzeszowa. Pierwszym z nich jest aktualny prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. Fijołek, kończący swoją pierwszą kadencję, potwierdził swoją intencję ubiegania się o reelekcję. Drugim kandydatem jest Jacek Strojny, kandydat Stowarzyszenia „Razem dla Rzeszowa”.

  Termin wyborów samorządowych ustalono na niedzielę 7 kwietnia. Wtedy odbędzie się pierwsza tura, podczas której mieszkańcy Rzeszowa oddadzą głos na swojego kandydata w wyznaczonych na terenie miasta lokalach wyborczych.

  W sytuacji, gdy żaden z kandydujących nie uzyska zwycięstwa w pierwszej turze, czyli nie zdobędzie większości ważnie oddanych głosów, potrzebna będzie druga tura. Ta zaplanowana jest na niedzielę 21 kwietnia.

  Konrad Fijołek, kandydat wspierany w 2021 roku przez partie opozycyjne (PO, PSL, Lewica, Polska 2050 i wiele organizacji), został prezydentem miasta, gdy urzędujący wówczas wieloletni włodarz Tadeusz Ferenc zrezygnował ze swojej funkcji. Fijołek pokonał w już pierwszej turze wyborów Ewę Leniart, Marcina Warchoła i Grzegorza Brauna.

  Jacek Strojny, drugi z kandydatów, ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta Rzeszowa już w grudniu 2023 roku. Warto zaznaczyć, że jego kandydatura nie posiada oficjalnego poparcia żadnej z partii politycznych.

  Czy to jedyni kandydaci na fotel prezydenta Rzeszowa? Dowiemy się pewnie za jakiś czas.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com