+

PGE Rysice Rzeszów zanotowały kolejne zwycięstwo i kolejny komplet punktów

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

PGE Rysice Rzeszów wygrały w domowym spotkaniu w ramach 17 Kolejki Tauron Ligi z UNI Opole 3:0. Zapisując na swoim koncie kolejne zwycięstwo i kolejny komplet puntków. MVP sobotniego spotkania została czeska atakująca gospodyń Gabriela Orvosova autorka 17 punktów.

Rzeszowianki rozpoczęły mecz zdecydowanie lepiej, budując przewagę przy serwisie Gabrieli Orvosovej. Po dwóch asach serwisowych Weroniki Centki osiągnęły prowadzenie 7:3. Chociaż Katarzyna Zaroślińska-Król starała się podjąć walkę dla swojego zespołu, czasami popełniała błędy. Dzięki skutecznej grze Ann Kalandadze faworytki utrzymywały kontrolę nad wynikiem 16:10. Dopiero zagrywka Any Kariny Olayi sprawiła, że UNI Opole zaczęło odrabiać straty, zbliżając się nawet do wyniku 16:18. Jednak skuteczne zagrywki Centki i Katarzyny Wenerskiej pozwoliły Rysicom utrzymać kontrolę nad końcówką pierwszego seta, który ostatecznie zakończył się triumfem 25:18 po ataku Kalandadze.

W drugim secie podopieczne trenera Nicoli Vettoriego rozpoczęły go mocnym uderzeniem. Dzięki akcjom Katarzyny Połeć i Olayi zdobyły przewagę 7:2. Dzięki odpowiedzi Kalandadze zagrywką i skutecznych ataków Amandy Coneo, gospodynie wróciły do gry. Mimo nacisku UNI i prób budowania przewagi za sprawą bloku Julii Bińczyckiej, Rysice utrzymały się dzięki skutecznej grze Coneo 11:11. W wymianie ciosów lepiej poradziły sobie wicemistrzynie Polski. Po błędzie Oliwii Sieradzkiej same przejęły inicjatywę 19:17. Ustawienie szczelnego bloku i udane akcje na skrzydłach pozwoliły im pewnie zmierzać ku sukcesowi 24:20. Orvosova przypieczętowała zwycięstwo w tym secie wynikiem 25:23.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od zaciekłej wymiany ciosów, jednak dwie skuteczne zagrywki Marty Orzyłowskiej sprawiły, że Uni zaczęło budować swoją przewagę. Kilka udanych ataków dołożyła Zaroślińska-Król, a drużyna przyjezdna prowadziła już 11:7. Wtedy rzeszowianki się przebudziły, a skuteczny blok Magdaleny Jurczyk pozwolił im doprowadzić do remisu 11:11. Orzyłowska kontynuowała udane zagrywki, a Coneo skutecznie odpowiadała. Wynik oscylował wokół remisu, jednak seria błędów ze strony atakującej UNI, połączona z kontrą Kalandadze, przechyliła szalę zwycięstwa na stronę rzeszowianek 22:18. Dwa kolejne błędy przypieczętowały zwycięstwo dla drużyny Rysic w tej odsłonie 25:21.

PGE Rysice Rzeszów – Uni Opole 3:0 (25:18, 25:23,25:21)

Rysice: Centka, Wenerska, Orvosova, Coneo, Kalandadze, Jurczyk, Szczygłowska (L); Obiała, Makarowska-Kulej, Szlagowska, Kowalska.

UNI: Orzyłowska, Olaya, Pamuła, Zaroślińska-Król, Połeć, Bińczycka, Adamek (L); Janicka, Lijewska, Białek (L), Kecher, Sieradzka

MVP: Gabriela Orvosova