środa, 21 lutego, 2024
+

  Rzeszowski Dom Kultury zaprasza do zgłaszania się na konkurs wokalny „Piosenka w Meloniku”!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami 12. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który zaplanowany jest na koniec kwietnia bieżącego roku. To konkurs, który przeznaczony jest dla młodych wokalistów a na zgłoszenia na niego, zaprasza serdecznie Rzeszowski Dom Kultury. Zgłoszenia kończą się końcem marca, a do wygrania są nagrody pieniężne w wysokości nawet 5000 zł, a także voucher na nagranie swojego własnego singla w ERDEK Studio, a także laureatom zostaną rozdane statuetki. Ambasadorem konkursu także i w tym roku jest Robert Janowski, który m.in. od wielu lat prowadził popularny program telewizyjny „Jaka to melodia?”. Organizowany konkurs ma na pewno pomóc młodym osobom w ich muzycznej karierze, będzie sprawdzeniem doświadczenia oraz możliwości muzycznych każdego uczestnika. Obojętnie, czy brałeś już udział w podobnym konkursie, czy nie, jeśli możesz pochwalić się swoim głosem – koniecznie zgłoś się!

  Jeśli chodzi o ważne daty, zapamiętaj, że zgłoszenia trwają do 25 marca 2024 roku. O tym, kto przeszedł pierwszy etap i dostał się spośród wielu zgłoszeń zadecyduje specjalne jury i ogłosi to na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl oraz na profilu Facebook www.facebook.com/RDK.Rzeszow w dniu 12 kwietnia 2024 roku. Do 17 kwietnia uczestnik musi wpłacić akredytację w wysokości 100,00 zł od osoby na konto Organizatora. Z kolei sam konkurs odbędzie się w dniach od 25 do 26 kwietnia. Tego drugiego dnia finału, na koncercie galowym zaśpiewają wszyscy laureaci, którzy zostali wytypowani w każdej kategorii dzień wcześniej.

  Zgłoszenia należy przesłać wypełnione drogą online, które znajdziesz na stronie internetowej https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdQ3JasiJAyMOvmFCSDvmiFl_KMrmqf9YLIABi4WpjrPF-2kQ/viewform. Należy w formularzu dołączyć nagranie w formacie MP3, w którym wykonujesz jedną piosenkę o charakterze aktorskim, filmowym czy też musicalowym w polskim lub obcym języku. Nagranie podpisz swoim imieniem oraz nazwiskiem, a sam filmik nie powinien być w żaden sposób przerabiany, ani montowany. Osoby, które spodobają się, zostaną zaproszone na finał festiwalu, w kwietniu, do Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83. Z kolei dzień później (26 kwietnia) odbędzie się Koncert Galowy z udziałem samych laureatów festiwalu. Będzie też wtedy ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz koncert jurora całej imprezy razem z jego zespołem.

  Konkurs ma na celu promować muzykę aktorską, musicalową czy też filmową. Ma też konfrontować uzdolnionych muzycznie artystów, dać możliwość zaprezentowania się utalentowanym głosom przed nie tylko publicznością, ale też przed jury.

  Jeśli chodzi o kategorie, przewidziano 3 grupy, do których zostaną zakwalifikowani wybrani uczestnicy. Pierwsza z nich to wiek od 13 do 15 lat (rocznik 2009-2011), II kategoria – 16-18 lat (rocznik 2006-2008), III kategoria – 19 i więcej lat (rocznik 2005 i starszy).

  A śpiewający wokaliści mogą wystąpić zarówno bez żadnego akompaniamentu, do podkładu muzycznego MP3, albo do maksymalnie dwóch granych instrumentów.

  Rzeszowski Dom Kultury szczególnie zaprasza już teraz do zgłoszeń. A cały regulamin, w którym jest więcej informacji znajduje się na stronie internetowej  https://rdk.rzeszow.pl/piosenka-w-meloniku-2024-zgloszenia/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com