niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się VIII edycja Nocy Biologów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  12 stycznia br. w Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się ósma edycja Nocy Biologów. To coroczne wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników przyrody. Tegorocznym tematem przewodnim było odkrywanie Tajemnic życia od komórek do biosfery.

  Pracownicy oraz studenci Instytutu Biologii i Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego przygotowali atrakcyjny harmonogram warsztatów, pokazów i zajęć. Dzięki temu każdy uczestnik miał możliwość znalezienia dla siebie interesującej przestrzeni do eksploracji i nauki.

  Z zaciekawieniem uczestnicy Nocy Biologów pogłębiali swoją wiedzę z zakresu biologii i przyrody, a wszystko to odbywało się w doskonałej atmosferze. Taki sposób przekazywania wiedzy stanowił gwarancję sukcesu, co potwierdziło się również podczas tego wydarzenia.

  W organizację Nocy Biologów zaangażowali się pracownicy, studenci i doktoranci Kolegium Nauk Przyrodniczych, Kolegium Nauk Medycznych oraz Instytutu Archeologii. Łącznie ponad 140 osób wnieśli swój wkład w to przedsięwzięcie. Dla ponad 700 entuzjastów nauk biologicznych przygotowano 5 wykładów plenarnych, 54 warsztaty i laboratoria oraz 14 pokazów. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia różnych instytucji, takich jak Koło Naukowe Przyrodników Uniwersytetu Rzeszowskiego, Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”, Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, Wystawa Eksploratorium, Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, sklep zoologiczny Zoo Iguana oraz animatorzy Krainy Podkowca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com