wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Rzeszowskie Piwnice zapraszają na zwieńczenie cyklu zajęć muzycznych „ZGRAJMY SIĘ” oraz wyjątkowy koncert „W Wojtusiowej izbie” 

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wybierz się do Rzeszowskich Piwnic, na finał, tym samym zwieńczenie organizowanego cyklu zajęć na bębnach afrykańskich oraz szkolenia śpiewu pod nazwą „ZGRAJMY SIĘ”. Podczas całej imprezy, na której oficjalnie zakończone będą bębniarskie warsztaty razem z nauką prawidłowej emisji głosu –  występ uświetni interaktywny koncert pod nazwą „W Wojtusiowej izbie”. Będzie to dźwiękowo-wizualno-teatralne widowisko, w którym będzie wykorzystana twórczość poetycka, czyli wybrane wiersze artystki – poetki – Janiny Porazińskiej.

  Na wydarzenie zaproszeni są nie tylko uczestnicy zajęć z gry na bębnach, ale też wszyscy, którzy są ciekawi tego ciekawego występu – performance’u. Dodatkowo, na scenie Rzeszowskich Piwnic, które znajdują się w głównej części miasta, tuż przy rzeszowskim rynku, wystąpią także uczniowie tych zajęć, którzy od października szkolili się w grze właśnie na bębnach, a także pobierali lekcje od tej wokalnej strony. To będzie zatem wspaniała okazja, by posłuchać także tego, czego młodzież się nauczyła w ciągu tych kilku miesięcy.

  W szczegółowym programie wydarzenia, które odbędzie się jeszcze końcem grudnia bieżącego roku, popołudniu, aż do nocy znajdują się otwarte warsztaty muzyczno-wokalne, a także zajęcia z „body percussion” – z tzw. perkusji ciała, czyli klaskania, tupania, pstrykania palcami, albo klepania dłońmi naszego ciała. Będą to otwarte zajęcia, przygotowane dla dzieci i młodzieży. Te ćwiczenia odbędą się w godzinach od 16:00 do 18:00. Następnie, wystąpią uczestnicy, którzy uczyli się oraz pobierali lekcje podczas organizowanych od kilku miesięcy zajęć. Dalej, odbędzie się od 19:00 do 20:00, przez godzinę widowisko „W Wojtusiowej Izbie”. A wszystko to zaplanowane jest już niedługo, bo za ponad tydzień 29 grudnia 2023 roku, w piątek.

  Cykl muzycznych, edukacyjnych spotkań – zajęć na bębnach afrykańskich oraz nauki wokalu pod nazwą „ZGRAJMY SIĘ” to wspaniała inicjatywa, która powstała jakiś czas temu z misją, by edukować szczególnie młodzież pod tym muzycznym walorem. Nastolatkowie, poznawali tajniki gry na tych instrumentach oraz intensywnie szkolili swój śpiew, tak by móc teraz zaprezentować swoje nowo nabyte umiejętności przed szerszą publicznością. Podczas finałowego występu razem z grupą profesjonalnych muzyków uczniowie będą mieli wspaniałą okazję sprawdzić swój niedawno zdobyty kunszt, pokazać się na scenie przed szerszą publicznością, czy też pochwalić się swoim wyszlifowanym talentem muzycznym.

  Jeśli chodzi o projekt „W Wojtusiowej Izbie” będzie to niezwykłe, ciekawe, oryginalne muzyczne wydarzenie, które ma wiele wymiarów oraz przenosi każdego widza, w magiczny świat dźwięków, teatru oraz poezji. Dodatkowa dekoracja UV, inspiracja tomikiem wierszy Janiny Porazińskiej, elementy wizualno-teatralne, sprawiają, że jest to bardzo ciekawy eksperyment muzyczny, na którym na pewno warto być obecnym i przekonać się, że było warto przyjść oraz posłuchać.  Cały projekt polega na tym, że muzycy zaprezentują swoje autorskie kompozycje do tekstów bajek właśnie tej poetki. Poza tym, zorganizowane widowisko ma wspaniały cel – relaksować, odprężać, wprawić w dobry, pozytywny nastrój, przywołać miłe wspomnienia, zadziałać terapeutycznie.

  Muzycy grają, śpiewają i przygotowują widowisko w składzie: Wojciech Król – pianino elektryczne, śpiew, kompozycje, aranżacje, Bartłomiej Smaga  – perkusja, gitara, aranżacje, Amata Beda-Smaga  – misy nepalskie, Magdalena Miąsik  – śpiewające misy kryształowe, Natalia Zduń  – dzwonki chimsy, recytacje, śpiew, Iwona Ilnicka  – śpiew, Joanna Mazur  – wiolonczela, flety, Mateusz Ożóg  – conga, przeszkadzajki, Sławomir Nosal  – ney, Elżbieta Kyc  – dekoracje. Jak można zauważyć, posługują się oni niecodziennymi instrumentami, które jeszcze bardziej wprawiają każdego widza w ciekawe emocje, niecodzienne odczucia, oczywiście same pozytywne. Muzycy grają, łącząc brzmienie mis kryształowych, fletów, conga, czy też wiolonczeli, pozostawiają publiczności same niezapomniane wrażenia. Niezależni, bardzo utalentowani muzycy, grają, pokazując uczestnikom koncertów swój kunszt.

  „W tym co robimy nie ma ograniczeń muzycznych i instrumentalnych, nic nie blokuje nas przed użyciem tego, czy innego dźwięku instrumentu. Dzisiaj „W Wojtusiowej Izbie” brzmi tak, a jutro? Jak będziemy chcieli. To jest świetne, że możemy dowolnie mieszać w tym kotle zwanym muzyka”

  – skomentował pomysłodawca projektu Wojciech Król

  Wstęp na wydarzenie jest darmowe dla młodzieży oraz ich opiekunów, z kolei jego organizatorem jest Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) oraz Rzeszowskie Centrum Integracji.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com