środa, 21 lutego, 2024
+

  Już za kilka dni odbędzie się premiera płyty Anny Czenczek, na której usłyszymy muzykę klasyczną, przy akompaniamencie m.in. orkiestry z Filharmonii!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już wkrótce, bo 11 grudnia o godzinie 8:00 ukaże się płyta z muzyką klasyczną, na której śpiewa dr Anna Czenczek razem z akompaniamentem orkiestry z Filharmonii Podkarpackiej. Za niedługo również odbędzie się premierowy koncert, promujący tę płytę. To solowy projekt pt. „Ave Regina Caelorum” – Dzieła muzyki klasycznej, w który zaangażowało się wiele osób – oprócz muzyków grających na różnych instrumentach, chórki zaśpiewały wokalistki z Centrum Sztuki Wokalnej, które szkolą się na co dzień pod kierownictwem właśnie Anny Czenczek!

  A kim jest autorka płyty, która za chwilę ujrzy światło dzienne?

  Anna Czenczek to doktor sztuk muzycznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Poza tym na tę chwilę, od już przeszło dwudziestu trzech lat jest dyrektorką Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Jest także pomysłodawczynią i dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, międzynarodową jurorką, muzykiem, wokalistką, aranżerką wokalną, producentką, animatorką kultury, laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielką emisji głosu, polską przedstawicielką Międzynarodowej Organizacji TV z siedzibą na Malcie, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata. Kocha pracę z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, reżyseruje, przygotowuje i aranżuje wokalnie i muzycznie spektakle, musicale i koncerty, do których pisze scenariusze.

  Co znajdzie się na płycie?

  Dr Anna Czenczek po wielu latach zajmowania się podopiecznymi z Centrum Sztuki Wokalnej, postanowiła zrobić coś autorskiego i już wkrótce wydany zostanie jej album. Warto śledzić różne portale, by być na bieżąco i obejrzeć między innymi klip promujący płytę. Na krążku usłyszymy największe dzieła klasyczne m. in.: „Pie Jesu”, „Panis Angelicus”, „Pamiętam ciche, jasne dnie” oraz autorskie utwory specjalnie napisane i opracowane do tego projektu min. „Ave Maria”, „Agnus Dei”, „Angele Dei” czy „Veni Sancte Spirtitus”, do tekstów opracowanych przez dr Annę Czenczek.

  Kto, poza Anną Czenczek odpowiedzialny jest za stworzenie płyty?

  Dodajemy, że udział w tworzeniu płyty od tej muzycznej części wzięli udział także muzycy Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Do tego zaangażowali się również Artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Za opracowanie instrumentalne projektu odpowiedzialny jest Tomasz Filipczak – pianista i aranżer muzyczny wielu programów telewizyjnych, współpracujący od wielu  lat  przy autorskich projektach Anny Czenczek oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com