środa, 21 lutego, 2024
+

  Święty Mikołaj i starosta Marek Sitarz odwiedzili Dom dla matek w Górnie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałkowe popołudnie 4 grudnia odbyło się spotkanie mikołajkowe, które zostało zorganizowane przez Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszkę Gabrowską oraz pracowników Domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Górnie.

  Placówka ta jest jednostką organizacyjną Powiatu Rzeszowskiego. Wydarzenie odbyło się w Wiejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Górnie, a podczas spotkania Mikołaj obdarzył swoją obecnością podopiecznych. Warto zaznaczyć, że Starosta Rzeszowski, Pan Marek Sitarz, skierował serdeczne życzenia wszystkim zgromadzonym.

  W 2020 roku władze Powiatu Rzeszowskiego podjęły decyzję o utworzeniu Domu Matki z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w ramach Programu Wsparcia dla Rodzin „za życiem”. Program ten został ustanowiony poprzez uchwałę Rady Ministrów. Placówka ta oferuje 12 miejsc dla osób dorosłych i dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Są to osoby przejściowo pozbawione wystarczających warunków i środków do życia, a także normalnego funkcjonowania, z powodu doświadczanej przemocy lub oddziaływań patologicznych ze strony środowiska oraz najbliższej rodziny.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com