środa, 21 lutego, 2024
+

  Dzisiaj w kalendarzu wypadają Mikołajki. Jakie niespodzianki przygotowano w Rzeszowie na dzień 6 grudnia zarówno dla maluchów, jak i dorosłych?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mikołajki, obchodzone są każdego roku 6 grudnia i stanowią z pewnością jedno z najbardziej radosnych i oczekiwanych świąt grudniowej kalendarzowej gorączki. To czas, kiedy ludzie na całym świecie celebrują postać św. Mikołaja, obdarowując siebie nawzajem prezentami i dzieląc się radością. Warto też wiedzieć, że Święto Mikołajek ma swoje korzenie w postaci świętego Mikołaja z Miry, biskupa żyjącego w IV wieku. Zasłynął on z licznych cudów i hojności wobec potrzebujących. Jego pobożność i dobroczynność sprawiły, że stał się popularną postacią w Europie, co przyczyniło się do rozwoju tradycji obdarowywania prezentami.

  Święto Mikołajek jest czasem, kiedy ludzie wyrażają swoją życzliwość i troskę o innych poprzez wymianę prezentów. Symboliczne jest również wspomaganie potrzebujących oraz akty dobroczynności, nawiązując do postaci św. Mikołaja, który zawsze pomagał ubogim i potrzebującym. Mikołajki to nie tylko czas prezentów, ale także zabawy i śmiechu. Wiele miejsc organizuje różnorodne wydarzenia, takie jak jarmarki świąteczne, koncerty czy parady mikołajowe, które przyciągają zarówno małych, jak i dużych uczestników.

  A jak obchodzi się ten dzień w Rzeszowie, w stolicy Podkarpacia?

  Akcja Mikołajkowa w Medyku

  Rzeszów, a dokładniej MEDYK pomyślał także o rozdaniu prezentów podopiecznym ze szpitala. Wolontariusze oraz prawdziwy Święty Mikołaj przebrany w czerwony kostium z wielką siwą brodą wręczali prezenty dzieciakom, a ich uśmiech na twarzach był po prostu bezcenny! Mikołaj i Mikołajki odwiedziły z prezentami Przedszkole Mały Medyk.

  Filharmonia Podkarpacka zagra specjalny koncert już wczesnym wieczorem!

  Filharmonia Podkarpacka, która znajduje się w Rzeszowie, przygotowuje KONCERT MIKOŁAJKOWY pod hasłem „MIKOŁAJ TEŻ CZEKA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA”. Spraw bliskim wspaniały prezent, w postaci biletu na ten koncert, który kosztuje tylko 30 zł od jednej osoby i o godzinie 17:00 wybierzcie się, do Sali koncertowej, przy ul. Chopina 30. Na dużej scenie zabrzmią najpiękniejsze piosenki świąteczne, w tym popularny „Last Christmas”, a także piosenki grane po polsku. Zaśpiewają i zagrają – WIESŁAWA STEFANIK – prowadzenie, śpiew, janczary, BARTOSZ TARNAWSKI – instrumenty klawiszowe, śpiew, WITOLD PAŚKO – gitara elektryczna, śpiew, MICHAŁ DUDEK – instrumenty perkusyjne, śpiew, PATRYK MOSZKOWICZ – gitara basowa, śpiew, KRZYSZTOF „KRIS” CHLIPAŁA – saksofony. Wokaliści oraz muzycy przeniosą wszystkich już dzisiaj wieczorem do magicznego świata, do krainy Świętego Mikołaja.

  Kina także organizują specjalne filmy mikołajkowe!

  Kino za Rogiem Cafe w Rzeszowie, przy ul. Świętego Mikołaja organizuje dzisiaj zajęcia dla maluchów! O godzinie 17:00 puszczony będzie film dla maluchów „Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka”, ale to nie wszystko. W godzinach od 16:00 do 19:00 zorganizowane będą zajęcia dla dzieci, w tym gry, kolorowanki lub animacje. Obowiązują wcześniejsze zapisy!  A oprócz Kina za Rogiem Cafe, specjalną ofertę mikołajkową przygotowało Kino Helios w Rzeszowie. Będzie można wybrać się dzisiaj na specjalne seanse. Dzieciaki zobaczą takie filmy, jak – „Kicia Kocia pod choinką”, „Wonka”, „Trolle 3” czy „Życzenie”. Będzie puszczony także film dla tych większych – „Uwierz w Mikołaja” oraz „Jak zostać świętym Mikołajem?”.

  Młodzieżowy Dom Kultury także zorganizował spotkanie z Mikołajem!

  Już od godziny 17:00 do 19:00, w Młodzieżowym Domu Kultury, w Centrum Handlowym Nowy Świat, przy ul. Krakowskiej 20 w Rzeszowie na poziomie +1, będą zorganizowane dla maluchów świąteczne warsztaty plastyczne, muzyczne gry i zabawy animacyjne, świąteczne desery Św. Mikołaja, bajkowy zakątek – bajka o Św. Mikołaju, zabawa przy bańkach mydlanych, a także przede wszystkim odbędzie się uroczyste powitanie Św. Mikołaja razem z wręczeniem dzieciom  prezentów.

  Plaza Rzeszów także przygotowała dzisiaj coś specjalnego dla maluchów!

  Dzisiejszego dnia, możesz zabrać swoje dzieci do Plazy, która znajduje się przy ul. Rejtana 65. W programie imprezy pod nazwą „Mikołajki w Krainie Lodu” odbędzie się spotkanie ze Świętym Mikołajem, a także z postaciami z bajki „Kraina Lodu” – z Elzą, Olafem oraz Anną. Dzieciaki będą mogły razem pośpiewać, odbędą się warsztaty tworzenia korony Elzy, oraz różne gry i świąteczne zabawy. Wybierz się z dziećmi do Plazy już dzisiaj w godzinach od 14:00 do 19:00.

  Galeria Rzeszów także zorganizowała coś dla dzieci

  Wybierz się ze swoim dzieckiem do Galerii Rzeszów, przy al. Piłsudskiego 44 w Rzeszowie. Na dzieciaki już od godziny 15:00 będzie czekał Mikołaj razem z elfami – pomocnikami siwobrodego dziadka. Warto też dodać, że już od godziny 12:00 maluchy mogą wziąć udział w warsztatach kreatywnych.

  Mikołajki to nie tylko dzień obdarowywania prezentami, ale także symboliczne święto, które przypomina o wartościach hojności, życzliwości i troski o innych. To czas radości, zabawy i wspólnego spędzania czasu z najbliższymi. Niezależnie od tego, czy obchodzimy je w tradycyjny sposób, czy też w nowoczesny, święto to niesie ze sobą magiczną atmosferę i przypomina nam o pięknie dzielenia się z innymi.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com