środa, 21 lutego, 2024
+

  Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na koncert, na którym zaśpiewa Urszula Makosz z zespołem muzycznym już jutro!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Łańcucie zapowiada się już jutro wyjątkowe wydarzenie muzyczne. W Sali Balowej, w siedzibie Muzeum – Zamku, w piątek 1 grudnia o godzinie 18:00 odbędzie się recital Urszuli Makosz pod tytułem „Ownt lid”. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Spotkania ze sztuką słowa – Ahaswer”. Artystce będzie towarzyszył zespół muzyczny. Zagrają Paweł Pierzchała – fortepian, Michał Półtorak – skrzypce, mandolina, Oleg Dyyak – akordeon, klarnet, duduk. Muzyka, którą zaprezentuje piosenkarka to będą tradycyjne, autorskie pieśni o różne tematyce. Artystka zaśpiewa w sumie w trzech językach, w stylistyce muzyki hiszpańskiej, arabskiej oraz bałkańskiej. Usłyszymy zatem jednocześnie żywiołowe i ekspresyjne brzmienia nawzajem z tymi bardziej melancholijnymi, nastrojowymi dźwiękami.

  Bilety na jutrzejszy koncert dostępne są do kupienia tylko za symboliczną złotówkę, w sprzedaży od 27 listopada. Są one do odebrania w Oranżerii, w godzinach od 9:00 do 15:00.

  To wydarzenie muzyczne odbywa się w ramach programu kulturalno-edukacyjno-artystycznego na lata 2016-2020, realizowanego przez Muzeum – Zamek w Łańcucie po zakończeniu projektu „Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum – Zamek w Łańcucie” OR-KA II.

  Urszula Makosz to pieśniarka zajmująca się od lat muzyką żydowską. Koncertuje nie tylko w Polsce, ale też za granicą, występując na wielkich scenach z wieloma artystami. Zaśpiewała na kilku edycjach Festiwalu Kultury Żydowskiej. To także uczestniczka warsztatów piosenki jidysz i muzyki klezmerskiej w Niemczech. Bardzo wiele razy prowadziła warsztaty z muzyki żydowskiej właśnie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com