środa, 21 lutego, 2024
+

  Fundacja Mam Marzenie, z oddziałem w Rzeszowie przekazała zebrane pluszaki, gry i zabawki dzieciom z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W całej Polsce, w największych miastach w naszym kraju trwała akcja rozdawania misiów pluszowych, gier, puzzli i zabawek, a także artykułów szkolnych, w tym kredek, kolorowanek czy flamastrów przez Fundację Mam Marzenie. W Rzeszowie, do 22 listopada bieżącego roku można było zgłaszać chęć udziału w akcji, przekazując wolontariuszom tylko nowe, nowo kupione różne zabawki. Niedawno temu odbył się finał tej całej akcji w mieście Rzeszów. Osoby, działające w fundacji, w oddziale rzeszowskim przekazały ostatnio pluszaki i inne rzeczy dzieciom, które obecnie przebywają w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim  numer 2 w Rzeszowie im. Św. Jadwigi Królowej na ul. Lwowskiej 60.

   Był to czas pełen ogromnej radości wśród obdarowywanych prezentami dzieci. W Dzień Pluszowego Misia, wolontariusze przekazali zabawki, a do środka szpitala dodatkowo weszły dwie, wielkie maskotki – Miś Wojtek oraz Miś Panda, by sprawić jeszcze więcej uśmiechu na twarzach maluchów. Te wielkie misie razem z wolontariuszami rozdawali także zebrane podarunki od wszystkich osób, o dobrym sercu. Dzieciaki same wybierały zabawki z ogromnej ich ilości. Po ich minach można było zobaczyć, że czują one ogromną, nieopisaną radość. A za zebrane i podarowane zabawki dziękowali także rodzice tych dzieci.

  Taka organizowana co roku inicjatywa to wspaniały pomysł na to, by sprawić dzieciakom ze szpitali w całej Polsce prawdziwą frajdę. W końcu chociaż na chwilę oderwą się od szpitalnianego życia, przepełnionego smutkiem, często też płaczem. Taka akcja, zorganizowana szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia pozwala dzieciom poczuć, że nie są same, że ktoś o nich myśli, że nie są same ze swoim cierpieniem, że w tak smutnym miejscu można się rozerwać i można się także w nim uśmiechnąć.

  Jeśli chcesz zostać wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie, w Rzeszowie – organizacja spotyka się w co drugą środę, o godzinie 18:00 w salce fundacyjnej w klasztorze Ojców Dominikanów, przy ul. Dominikańskiej 15, a nadchodzące spotkanie odbędzie się już dzisiaj, 29 listopada 2023 roku, w „zielonym pokoju”, na I piętrze. Przed spotkaniem, skontaktuj się z Anetą – p.o. koordynatora oddziału (48 515 199 952) lub Adrianem (48 694306565) – zastępcą p.o. koordynatora.

  Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Misją tej fundacji jest przede wszystkim spełnianie dziecięcych marzeń, w wieku od 3 do 18 lat, które cierpią na różne choroby, zagrażające życiu. Dzięki corocznym zbiórkom zabawek, często obdarowywane nimi dzieci mogą chociaż na chwilę zapomnieć o cierpieniu. Mogą się poczuć radośniej. Zabawki mają dać siłę do walki z chorobą. Fundacja ma obecnie aż 16 oddziałów, w miastach, takich jak: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com