środa, 8 maja, 2024
spot_img
+

    Już jutro w MDK na Osmeckiego – finał Przeglądu Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach”!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Od już czternastu lat organizowany jest konkurs – kolejna edycja Wojewódzkiego Przeglądu Małych Form Teatralnych pt. „Porozmawiajmy o uzależnieniach”. W całym konkursie chodzi o to, by edukować młodzież na temat różnych uzależnień. Teatry, działające w szkołach w naszym województwie, mogły wziąć udział w konkursie i zaprezentować scenki zgodne z jego tematyką.

    Cały przegląd został wymyślony po to, by uświadamiało szczególnie młodych ludzi, jakie zagrożenia niosą ze sobą różne uzależnienia, by zainteresowali się tym problemem oraz by sami mogli przedstawić to, jak oni rozumieją i postrzegają tematykę całego konkursu. Jutro, 29 listopada 2023 roku, dziewięć najlepszych spektakli z całego Podkarpacia, które zwyciężyły eliminacje powiatowe i dostały się dalej, do tych wojewódzkich, zaprezentują się. Ostatni etap – właśnie wojewódzki – odbędzie się już jutro w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, przy ul. Osmeckiego 51. Konkurs rozpocznie się o godzinie 8:30, z kolei wręczenie nagród przewidziane jest na godzinę 13:00.

    Dla trzech najlepszych szkół przewidziane są nagrody i dyplomy. Organizatorami całego konkursu są – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów ze szkół – od 7 do 8 klasy podstawowej oraz dla szkół ponadpodstawowych.

    Patronat nad przeglądem sprawują – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty, oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

    Celem konkursu jest kreowanie wśród młodzieży postawy wolnej od wszelkiego nałogu, kształtowanie właściwych postaw w społeczeństwie, rozwijanie wyobraźni, edukowanie innych, również swoich rówieśników o tym, by żyć bez uzależnień, przedstawienie innym zagrożeń, z jakimi mogą się właśnie uzależnienia wiązać.

    Każde inscenizacje teatralne, zakwalifikowane do konkursu miały na celu skupiać się wokół zagrożeń, jakie mogą się wiązać z uzależnieniami. Jedna inscenizacja nie może przekraczać 15 minut, a w jednej grupie nie mogło się znajdować więcej niż sześć osób. 20 października miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na pierwszym etapie – powiatowym. Z kolei ten drugi, w którym poznamy zwycięzców oraz laureatów odbędzie się właśnie już jutro!

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com