piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Otwarcie ofert na budowę „drogi lotniskowej” w Mielcu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprowadza przetarg na realizację projektu budowy drogi wojewódzkiej, mającej obsługiwać Specjalną Strefę Ekonomiczną Euro-Park Mielec oraz lotnisko w Mielcu. Dziś, w siedzibie Zarządu w Rzeszowie, miało miejsce otwarcie złożonych ofert. Propozycje przedstawione przez różne przedsiębiorstwa są obiecujące.

  Tzw. „droga lotniskowa” ma swój początek w okolicach nowego wiaduktu przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu i ma połączyć drogę wojewódzką 984 z już istniejącą obwodnicą Mielca w ramach drogi wojewódzkiej 985. Duża część trasy będzie biegła wokół lotniska w Mielcu, stąd jej nazwa „droga lotniskowa”. Całkowity koszt realizacji tego zamówienia to nieco ponad 66 milionów złotych (brutto). W ramach przetargu wpłynęło 7 ofert, z których jedna mieści się w tej kwocie, a druga ją nieznacznie przekracza. Prace budowlane mają rozpocząć się w 2025 roku, po zakończeniu fazy projektowej zadania. Inwestycja będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Niektóre fragmenty trasy będą przebiegały zupełnie nową trasą, co będzie wymagało dodatkowych prac projektowych. Planuje się utworzenie dodatkowych wariantów przebiegu, aby maksymalnie zminimalizować koszty społeczne związane z budową nowej drogi.

  Budowa drogi lotniskowej jest coraz bliżej. Cieszę się, że przetarg przebiega zgodnie z planem. To oznacza, że został bardzo dobrze przygotowany. O potrzebie powstania tej drogi mówimy od lat, teraz jest czas na jej realizację. Przypomnę, że 95 procent dofinansowania przyznał polski rząd w ramach „Polskiego Ładu”. To duża i znacząca pomoc. Wspierał nas i zadeklarował dalszą pomoc prezydent Mielca więc myślę, że optymizmem możemy czekać na ostateczne rozstrzygnięcie przetargu, zakończenie prac projektowych i symboliczne wbicie pierwszej łopaty .

  Władysław Ortyl, marszałek województwa Podkarpackiego
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com