piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Meteorolodzy zapowiadają, że w naszym regionie już tej nocy może spaść śnieg! Prezentujemy pogodę na cały weekend na Podkarpaciu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Napływa do Polski chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie, które może przynieść śnieg oraz obniżoną temperaturę. W niektórych częściach naszego kraju spadł już pierwszy śnieg. IMGW wydało alerty w wielu miejscach, ostrzegając przed pojawieniem się śnieżyc. Na południu Polski, województwa takie jak śląskie, małopolskie oraz podkarpackie powinny spodziewać się intensywnych opadów śniegu już w ten weekend! Szczególnie w górach może spaść bardzo intensywny śnieg, sięgający nawet od 15 do 25 centymetrów. Może on spowodować utrudnienia w ruchu oraz interwencje strażaków.

  Najzimniej będzie w północno-wschodniej części naszego kraju. W nocy z soboty na niedzielę (z 17 na 18 listopada), termometry mogą pokazywać od -2 st. C do – 4 st. C, a w ciągu dnia, kreski mogą wzrosnąć niewiele powyżej zera.

  Przez cały weekend, meteorolodzy zapowiadają intensywne opady nie tylko deszczu ale też deszczu ze śniegiem czy samego śniegu. To oznacza, że może być na drodze ślisko. Starajmy się w tym trudnym czasie jechać wolno i uważnie, oraz pamiętajmy, by wymienić opony na te zimowe w swoim samochodzie. Jak podaje IMGW śnieg będzie prószył w naszym kraju szczególnie w piątek oraz w nocy z piątku na sobotę i będzie to mokry śnieg. Szczególnie na takie opady powinni przygotować się mieszkańcy południa oraz południowego wschodu. Pamiętajmy, że warunki na drodze w tym czasie będą szczególnie niebezpiecznie.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy (w skrócie IMGW) zapowiada szczegółową prognozę pogody dla naszego regionu, dla Podkarpacia.

  Noc z piątku na sobotę (17 listopad / 18 listopad)

  W nocy z piątku na sobotę, niebo będzie całkowicie zachmurzone. Dodatkowo, opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem oraz w śnieg nie będą sprzyjały osobom poruszającym się na jezdni. Będzie od 0 do 2 stopni Celsjusza, nieco chłodniej na terenach górzystych. Najwięcej, temperatura spadnie w południowej części naszego województwa do minus 5 stopni. Do tego wszystkiego trochę powieje.

  Sobota (18 listopad)

  W sobotę, w ciągu dnia będziemy odczuwać całkowite zachmurzenie z małymi przejaśnieniami. Do tego zapowiadamy, że będą opady śniegu na przemian z deszczem. Przybędzie nawet 8 cm śniegu. Maksymalnie, na zewnątrz będzie od 0 do 2 stopni Celsjusza. Będą też zawieje i zamiecie śnieżne, na które także trzeba się będzie przygotować.

  Noc z soboty na niedzielę (18 listopad / 19 listopad)

  Zapowiadają się słabe opady śniegu, nad ranem nieco zanikające. Temperatura w najchłodniejszym miejscu będzie wynosiła – 3 stopnie Celsjusza, do 1 stopnia Celsjusza we wschodniej części naszego województwa. Spadek temperatury poniżej zera może powodować śliską jezdnię oraz chodniki. Przygotujmy się również i na takie warunki.

  Niedziela (19 listopad)

  W dzień, w niedzielę popołudniu znowu będzie padał deszcz razem ze śniegiem. W górach może przybyć nawet pięć centymetrów śniegu. Maksymalna temperatura to od 1 stopnia Celsjusza do 3 stopni Celsjusza. Również tego dnia, towarzyszący wiatr może powodować zamiecie oraz zawieje śnieżne.

  Wychodząc na zewnątrz w ten weekend pamiętajmy o tym, by ubrać się ciepło, adekwatnie do pogody, nie zapominając o butach, przystosowanych do śniegu, deszczu, śliskiej nawierzchni oraz trudnych warunków atmosferycznych. Jeśli jedziemy autem, bądźmy uważni i ostrożni. Słuchajmy alertów i w miarę możliwości dostosujmy się do nich.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com