środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Świeże warzywa, wędliny, miody, owoce, czy rękodzieła – to wszystko można było dzisiaj kupić na organizowanym Bazarku w Parku Papieskim!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  To był pierwszy taki Bazarek w Parku Papieskim, oprócz oczywiście popularnych rzeszowskich targów, ale w innej, zupełnie nowej lokalizacji. Dzisiaj, 21 października, w godzinach od 8 rano do 14 popołudniu, od ul. Armii Krajowej, w parku około 150 wystawców rozstawiło swoje stanowiska z lokalnymi produktami. Co można było kupić na organizowanym bazarku? Dostępne były różne, lokalne, regionalne produkty, w tym różnorodne miody, świeże wędliny, warzywa, czy owoce. Najogólniej mówiąc, była dostępna dla wszystkich ekologiczna żywność. Ale organizowany targ nie jest tym ostatnim. Będzie można się wybrać i kupić coś regionalnego w Parku Papieskim w jedną sobotę, w ciągu miesiąca w wyznaczonym wcześniej terminie.

  Nowo zlokalizowane bazarki będą organizowane na wzór tych, które odbywają się w Boguchwale i które przygotowuje PODR, czyli Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Dzisiejszy bazarek, na którym można było otrzymać żywność oraz rękodzieło od polskich, regionalnych producentów został zorganizowany we współpracy właśnie z dyrektorem PODR – Robertem Pieszczochem.

  Dodajemy, że podobny bazarek będzie zorganizowany także przy ul. Dworaka, gdzie rolnicy rozstawią swoje wyroby oraz produkty w piątki i soboty w godzinach od 6:00 do 18:00.

  Organizowany bazarek cieszył się sporą frekwencją. Wszyscy odwiedzający to miejsce mogli zdobyć nie tylko produkty lokalne, do jedzenia, w tym również przetwory idealne na zimę, sery, chleby, ciasta, ale też były dostępne do kupienia piękne kwiaty, bukiety, rośliny doniczkowe czy ciekawa, oryginalna i piękna, modna biżuteria. Na wszystkich czekały także Panie z wielu Kół Gospodyń Wiejskich, które działają w naszym regionie.

  „Zdrowa żywność produkowana lokalnie jest coraz bardziej popularna. Mieszkańcy wiele razy wskazywali na potrzebę utworzenia miejsca, w którym sprzedawcy będą mogli cyklicznie spotykać się z klientami. Wyszli więc naprzeciw ich oczekiwaniom i mam nadzieję, że bazarek na stałe wpisze się w mapę handlową Rzeszowa.”

  – mówi Jolanta Kaźmierczak

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com