sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Jolanta Kaźmierczak i Zdzisław Gawlik zainaugurowali kampanię wyborczą do parlamentu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę, 14 września o godzinie 13 w podcieniach rzeszowskiego ratusza odbyło się spotkanie z mediami, na którym pojawiło się dwóch kandydatów reprezentujących Koalicję Obywatelską w wyborach parlamentarnych – Jolanta Kaźmierczak i Zdzisław Gawlik.

  Jolanta Kaźmierczak ubiega się o mandat senatora w okręgu 56, który obejmuje swoim obszarem Rzeszów, powiat rzeszowski, Łańcut i powiat łańcucki. Na tej samej konferencji prasowej pojawił się również Zdzisław Gawlik, lider podkarpackich struktur Platformy Obywatelskiej, który kandyduje do sejmu w okręgu 23, zajmując ostatnie, trzydzieste miejsce na liście kandydatów.

  Zdzisław Gawlik zadeklarował, że w trakcie trwania kampanii wyborczej do polskiego parlamentu będzie się starał dotrzeć do każdego mieszkańca 23 okręgu wyborczego. Podczas swojej wypowiedzi podkreślił, jak istotne są nadchodzące wybory, które odbędą się w niedzielę, 15 października.

  Skoncentrowano się na kryzysach, które dotykają różnych dziedzin życia w Polsce, włączając w to kryzys demograficzny, problemy w służbie zdrowia, oraz edukacji. W wystąpieniu poruszono również kwestie związane z wysoką inflacją i kryzysem bezpieczeństwa.

  Koalicja Obywatelska ma przygotowane 100 konkretnych pomysłów i propozycji, które chce wprowadzić, jeśli uda się jej wygrać wybory 15 października.

  Te propozycje obejmują przywrócenie prawidłowego funkcjonowania służby zdrowia, zniesienie ograniczeń Narodowego Funduszu Zdrowia, zwiększenie finansowania szpitali i jednostek służby zdrowia, oraz zachęty finansowe dla kobiet powracających do pracy, takie jak tzw. „babciowe” w wysokości 1500 złotych. Ponadto, Koalicja Obywatelska planuje przywrócenie godności samorządom.

  To tylko kilka z 100 konkretnych pomysłów Koalicji Obywatelskiej, które mają być wprowadzone, jeśli ta grupa polityczna odniesie sukces w wyborach 15 października. Na tej liście znajdą się również propozycje i rozwiązania mające na celu wsparcie polskich przedsiębiorców.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com