sobota, 30 września, 2023
+

  W ramach projektu „Historia oczami Podkarpacia” wkrótce zorganizowane będą dwa seminaria, w Rzeszowie i w Jarosławiu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Historia oczami Podkarpacia” to projekt, dedykowany wyłącznie mieszkańcom województwa podkarpackiego. Od 1 kwietnia do 30 września 2023 roku w ramach tej inicjatywy odbywa się wiele ciekawych, darmowych wydarzeń, w tym wywiadów, cyklu seminariów, wyjazdów tematycznych, a także wyjść do centrów kultury. Głównym zadaniem przedsięwzięcia jest  wzrost wiedzy odbiorców na temat historii, polskiego dziedzictwa kulturowego, myśli społeczno-politycznej, w szczególności w zakresie myśli konserwatywnej, narodowej i katolicko-społecznej. Tym razem, w ramach tego projektu już za kilka dni, na początku września odbędą się dwa seminaria – jeden w Muzeum Okręgowym, a drugi w Jarosławiu, których jesteśmy patronatem. Poznaj cały program tych dwóch, darmowych wydarzeń!

  Już w najbliższą środę, 6 września 2023 roku, w godzinach od 12:00 do 14:00 w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja 19, odbędzie się seminarium pod tytułem „Powstanie styczniowe w 160-tą rocznicę śmierci płk. Marcina Borelowskiego „Lelewela”.  Punktualnie, w południe odbędzie się uroczysta inauguracja seminarium. Piętnaście minut później, rozpocznie się planowane seminarium, które potrwa około godziny. Dalej, o 13:30 zapewniony będzie dla wszystkich gości poczęstunek.

  Z kolei dzień później, 7 września 2023 roku w godzinach od około 12:00 do około 13:00 odbędzie się wykład pod hasłem „Galicja a powstanie styczniowe”, który poprowadzi dr hab. Jerzy Kuzicki, profesor z Uniwersytetu Rzeszowskiego. O godzinie 13:10 odbędzie się z koeli uroczyste podsumowanie seminarium. Drugi dzień wykładów będzie miał miejsce w Jarosławiu, w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, przy ul. Rynek 11.

  O fundacji Misji Obywatelskiej

  Przede wszystkim celem organizacji jest wspieranie, promowanie i podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej, cywilizacyjnej i kulturowej. Fundacja realizuje swoje cele m.in. poprzez organizowanie spotkań dyskusyjnych, szkoleń, debat, konferencji, form wypoczynku, przygotowywanie raportów, analiz, ekspertyz oraz poprzez prowadzenie mediów obywatelskich, kampanii społecznych.

  Realizowany przez Fundację Misji Obywatelskiej projekt pt. „Historia oczami Podkarpacia” ma na celu wzrost wiedzy uczestników na temat historii, polskiego dziedzictwa kulturowego oraz myśli społeczno-politycznej, w szczególności w zakresie myśli konserwatywnej, narodowej i katolicko-społecznej.

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych dwóch wydarzeniach!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com