wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Wiceminister Warchoł na otwarciu nowej drogi Cholewiana Góra – Podlesie – Poręby Wolskie

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę, 23 sierpnia 2023 roku oddano do użytku drogę gminną nr 108504R Cholewiana Góra – Podlesie – Poręby Wolskie. Jej otwarcia dokonali: wiceminister sprawiedliwości – Marcin Warchoł oraz wójt gminy Kamień – Ryszard Bugiel.

  Nowa droga ma 7 km i 300 m i przebiega przez Lasy Państwowe. Koszt jej budowy wynosił 3 600 000, ale 600 000 przeznaczyły na ten cel Lasy Państwowe, a 1 570 00 pochodziło z budżetu Wojewody Podkarpackiego, a pozostałe środki wydał Samorząd.

  Budowa drogi na ciężkim, podmokłym, gliniastym terenie była dużym wyzwaniem, ale udało się. Jest to droga strategiczna, ponieważ prowadzi do styku trzech powiatów: rzeszowskiego, kolbuszowskiego i niżańskiego i ułatwi mieszkańcom.

  Dzięki jej oddaniu do użytku szczególnie mieszkańcy tych trzech powiatów będą mogli sprawnie dojechać do swoich domów, ale ale także turyści skorzystają na tym, zwiedzając te malownicze zalesione tereny. Ważne jest to również dla bezpieczeństwa, bo służby ratunkowe będą mogły szybciej dojechać do pożaru czy wypadku.

  Otwarcie drogi Cholewiana Góra – Podlesie – Poręby Wolskie nastąpiło poprzez przecięcie symbolicznej żerdzi przez wiceministra sprawiedliwości – Marcina Warchoła oraz wójta gminy Kamień – Ryszarda Bugiela.

  Wiceminister Marcin Warchoł podkreślił jak wielkim dobrem narodowym są Lasy Państwowe i podziękował za zaangażowanie i wysiłek wszystkim pracownikom tej instytucji w obronie polskich lasów.

  Mamy tutaj przykład współpracy Rządu, Samorządu i Lasów Państwowych. Droga, na którą mieszkańcy czekali 40 lat, droga nad którą debatowano kilkanaście lat stała się faktem

  – powiedział Marcin Warchoł.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com