wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” oczami dziecka. Wystartował konkurs na pracę plastyczną do końca sierpnia!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” zaprasza i jednocześnie zachęca dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym „PCN oczami dziecka”. Konkurs wystartował 3 lipca 2023 roku, a wszystkie prace plastyczne należy nadesłać do dnia 31 sierpnia 2023 br.. W konkursie mogą wziąć udział dzieci oraz młodzież od 3 do 15 roku życia. Organizatorzy serdecznie zapraszają przedszkolaki,  uczniów podstawówek, podopiecznych świetlic, domów kultury czy osoby, które na co dzień uczestniczą w warsztatach plastycznych. Uwaga – jeden autor może wysłać na konkurs tylko jeden rysunek i namalowanie pracy plastycznej musi być samodzielne.

  Co należy namalować na konkurs?

  Zadaniem jest stworzenie rysunku (pracy plastycznej) w technice płaskiej: rysunek, malarstwo, wydzieranka, wyklejanka itp.. Uczestnicy całego konkursu powinni inspirować się podczas wykonywania pracy Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Może to być zarówno malunek budynku PCN,  jak i jego wnętrza. Dzieci powinny wykazać się tutaj nieograniczoną wyobraźnią, ciekawym, interesującym pomysłem, zdolnościami plastycznymi oraz kreatywnością.

  Prace będą oceniane przez jury w kategoriach: od 3 do 6 roku życia, od 7 do 10 roku życia oraz od 11 do 15 roku życia. Każda praca powinna być zaopatrzona w imię, nazwisko autora, czyli dziecka oraz jego opiekuna. Ponadto trzeba też podać wiek dziecka i informację, do której klasy chodzi. Do tego trzeba dołączyć oświadczenie ZGODY rodziców/prawnych opiekunów, które znajdują się na stronie internetowej https://pcn.org.pl/aktualnosci/konkurs-pcn-oczami-dziecka,art105/, klikając w link REGULAMIN KONKURSU (na końcu strony). Pracę z dopiskiem: „PCN oczami dziecka” każdy uczestnik konkursu musi przesłać pocztą polską na adres: Jasionka 952A, 36-002 Jasionka, lub złożyć w kasach w budynku PCN.

  Wyniki konkursu zostaną podane 12 września 2023 roku. Aby je poznać, należy śledzić stronę internetową obiektu, Facebook oraz Instagram Centrum Nauki. Specjalnie powołana do tego komisja wytypuje trzy najlepsze prace z każdej kategorii wiekowej, przyznając nagrody – I, II oraz III miejsce. Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody – bilet rodzinny do Centrum Nauki w Jasionce (dwa plus dwa) oraz cały zestaw różnych gadżetów.

  Poznaj bliżej Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”!

  W skrócie PCN, jest to obiekt, w którym wszyscy, szczególnie ci mali mogą brać udział w różnych pokazach, warsztatach, zajęciach naukowych w takich kategoriach, jak lotnictwo, informatyka, kosmonautyka, telekomunikacja  a także jakość życia. Jest to obiekt nowoczesny, wybudowany nie tak dawno temu. To wspaniała okazja do tego, by poeksperymentować, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania czy w końcu rozwinąć naukowe pasje. W środku budynku jest prawie dwieście interaktywnych eksponatów oraz pracownie naukowe, w których odbywają się różne doświadczenia z zakresu biologii, fizyki, chemii, ekologii oraz robotyki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com