sobota, 30 września, 2023
+

  W ramach kampanii MAKi, w Rzeszowie odbędzie się forum pod hasłem „Jak mężczyzn z Marsa i kobiety z Wenus sprowadzić na Ziemię?”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Skrót MAKi oznacza Mężczyzna a Kobieta i jest to ogólnopolska kampania społeczno-informacyjna. Jej celem jest uświadamianie wszystkich, jak ważne jest równe traktowanie obu płci. Pomysłodawcy całego projektu mają w zamiarze promować budowanie wspólnych relacji partnerskich między płcią żeńską a męską, w oparciu o wzajemny szacunek, pełne poszanowanie oraz równouprawnienie. Misją całej akcji jest pokazanie, jak istotne jest wzajemne traktowanie się nawzajem z pełnym zaufaniem, zrozumieniem dla obu płci.

  I tak, 20 lipca br. o godzinie 17:00, w Urban Lab w Rzeszowie, które znajduje się na ul. 3 Maja 13 (na I piętrze) odbędzie się specjalne forum, pod chwytliwym hasłem „Jak mężczyzn z Marsa i kobiety z Wenus sprowadzić na Ziemię?” Ważnymi gośćmi w tym spotkaniu będą: Danuta Błażejczyk (wokalistka), Aleksandra Jagieło (siatkarka), dr Hubert Kotarski (Uniwersytet Rzeszowski). Moderatorem całego forum będzie Marcin Łukasik. To będzie już kolejne, dwugodzinne spotkanie z cyklu  MAKiFORUM w ramach kampanii społecznej MAKi.

  W trakcie trwania spotkania będą poruszane razem z zaproszonymi ekspertami tematy dotyczące lepszej współpracy między mężczyznami a kobietami, która jest kluczem w tym wszystkim do lepszego zrozumienia siebie nawzajem oraz celem działalności kampanii, najwyższą jej wartością.

  Nie bez powodu symbolem całego projektu jest mak.  To kwiat polny, który możemy często spotkać na polskiej łące. Poprzez swoje cechy, szczególnie delikatność wspaniale obrazuje naturę relacji człowieka z innym człowiekiem. Maki mają też silne korzenie, które są niezbędne do tego, by roślinki takie mogły kwitnąć. Takie cechy maków ilustrują wspaniale korzenie ludzkie, a są nimi rodzina, czy relacje z innymi. Kwiaty te kiełkują z wielu ziaren, które z kolei oznaczają całe społeczeństwo, które potrzebuje siebie nawzajem, by mogło rosnąć, to znaczy rozwijać się, żyć pełnią i lepiej funkcjonować.

  Partnerem spotkania jest Carpathia Festival – Rzeszów. Ogólnopolska kampania społeczno-informacyjna MAKi realizowana jest przez Fundację Empiria i Wiedza oraz Fundację State of Poland przy wsparciu polskiego banku rozwoju BGK. Projekt wpisuje się w misję zaangażowania społecznego będącego jednym z pięciu najważniejszych filarów Strategii Banku Gospodarstwa Krajowego 2021-2025.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com