sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Miło nam poinformować, że kolejny raz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania otrzymała wysokie dofinansowanie na projekty badawcze!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymała po raz kolejny blisko 1 mln złotych na utrzymanie potencjału badawczego oraz rozwój naukowy w 2023 roku z subwencji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

  Subwencja Ministerstwa Edukacji i Nauki jest obliczana na podstawie algorytmu, który uwzględnia kategorie naukowe. W wyniku ostatniej ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021 WSIiZ uzyskała: jedną kategorię A, dwie kategorie B+ oraz trzy kategorie B. Po raz pierwszy ewaluowane były dyscypliny naukowe.

  Z subwencji przyznanej przez MEiN finansowane są koszty badań w ramach projektów zaakceptowanych przez komisję WSIiZ na podstawie złożonych wniosków, koszty upowszechniania nauki oraz koszty współpracy naukowej krajowej i zagranicznej. Wśród uczelni niepublicznych wyższe subwencje otrzymały tylko dwie warszawskie placówki, tj. SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny oraz Akademia Leona Koźmińskiego.

  Spośród projektów szczególnie ważne są takie, które wykazują potencjał w zakresie współpracy międzynarodowej, a także rokujące pozyskanie finansowania zewnętrznego. W czerwcowym konkursie Narodowego Centrum Nauki został złożony projekt zainspirowany przez badania prowadzone przez mgra inż. Bartosza Skórę w ramach tematu „Określenie wpływu peptydu elastyno-pochodnego na fenotyp choroby Alzheimera w neuronach in vitro”.

  Dzięki subwencji finansowane są również inne projekty pilotażowe, rozwijane w konkursach badawczych prowadzonych przez Narodowe Centrum Nauki czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Co warte podkreślenia, WSIiZ wspiera zarówno doświadczonych, jak i młodych naukowców.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com