czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Zbliżają się warsztaty, na których każdy dowie się, jak kreatywnie tworzyć kolaże i połączyć stare zdjęcia z tymi nowymi w telefonach!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza do udziału w otwartych warsztatach z zakresu ponownego wykorzystania zdigitalizowanych zasobów fotograficznych oraz wykorzystania aplikacji mobilnych w sferze kultury. Dlatego też organizatorzy oraz pomysłodawcy zajęć zapraszają 6 lipca w godzinach od 10:00 do 13:00 do Rzeszowskich Piwnic na zajęcia z tworzenia kolaży we własnych smartfonach. Uczestnicy nauczą się aranżować archiwalne zdjęcia tymi współczesnymi. A 20 lipca między 16:00 a 20:00 wszyscy stworzą profil postaci ze starych fotografii na Instagramie, a  ze wszystkich zdjęć powstanie na końcu wspaniała, ciekawa wystawa.  Zajęcia poprowadzi fotografka Alicja Szulc.

  Warsztaty  KOLAŻE NA SMARTFONIE / DLA MŁODZIEŻY

  Kolaże na smartfonie to warsztat praktyczny przeznaczony dla młodzieży. W trakcie kilku godzin zajęć uczestnicy poznają darmowe aplikacje pozwalające aranżować zdjęcia archiwalne z tymi wykonanymi współcześnie. Zdobędą również podstawową wiedzę z zakresu historii fotografii, zasad kadrowania i kompozycji oraz otrzymają praktyczne wskazówki jak poprawnie fotografować przy użyciu smartfona.

  Uczestnicy warsztatów muszą posiadać własne smartfony.

  Kiedy: 6 lipca /czwartek/ godz. 10.00 – 13:00

  Gdzie: Rzeszowskie Piwnice, Rynek 26

  Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

  Wydarzenie na FB Galerii:  https://www.facebook.com/events/1424295305019246

  Warsztaty DZIENNIK / DLA GRUPY MIĘDZYPOKOLENIOWEJ

  Dziennik to warsztat praktyczny przeznaczony dla grupy międzypokoleniowej. Podczas zajęć uczestnicy wykorzystają archiwalne fotografie ze zbiorów Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Na ich bazie stworzą instagramowy profil osoby żyjącej w okresie, kiedy to zdjęcie powstało, próbując jednocześnie odtworzyć jej codzienność. Uzupełnieniem powstałych zestawów zdjęć będą fotografie lub kolaże wykonane współcześnie, ale stylizowane na okres historyczny.

  Prace będą nawiązywały do współczesnej stylistyki instagramowej, a poszczególne profile użytkowników, umieszczone na dużych kartonach będą bazą do przygotowania końcowej ekspozycji prac w formie wystawy.

  Uczestnicy warsztatów muszą posiadać własne smartfony lub aparaty fotograficzne.

  Kiedy: 20 lipca /czwartek/ godz. 16.00 – 20.00

  Gdzie: Rzeszowskie Piwnice, Rynek 26

  Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

  Wydarzenie na FB Galerii:  https://www.facebook.com/events/2472189902946149/?ref=newsfeed

  Zgłoszenia oraz zasady rekrutacji:

  Zapisy na warsztaty przyjmowane są wyłącznie w formie mailowej, na adres: warsztaty.gfmr@gmail.com. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przesłanie zgłoszenia, podając w treści maila swoje imię i nazwisko, tytuł warsztatów oraz numer telefonu kontaktowego. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo (warsztaty.gfmr@gmail.com) lub telefonicznie, dzwoniąc na numer (17) 748 11 05, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00.

  O prowadzącej:

  Alicja Szulc – fotografka, realizatorka filmów edukacyjnych, edukatorka, animatorka. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od 15 lat zajmuje się edukacją medialną i cyfrową, prowadząc warsztaty fotograficzne, filmowe, z nowych technologii. Od 2010 roku Latający Animator Kultury, współpracująca z instytucjami kultury, szkołami czy stowarzyszeniami na terenie całej Polski. W latach 2011- 2013 wykładowczyni w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie. Współtwórczyni przestrzeni dla dzieci  oraz programu edukacji rodzinnej w Muzeum Żydów Polskich Polin w Warszawie w latach 2013 – 2015.

  Autorka innowacji społecznej „Zapracuj smartfonem” oraz innowacji w obszarze kształcenia „Wszystko gra”. Wielokrotna koordynatorka projektów edukacyjno – kulturalnych skierowanych do rodzin, realizowanych w ramach dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta St. Warszawy. Prowadzi profesjonalne szkolenia z tematyki wykorzystania bezpłatnych aplikacji do tworzenia zdjęć, filmów czy grafik dla firmy Golden Training. Od 2015 roku właścicielka firmy fotograficznej AS_fotografia. Od kilku lat zajmuje się realizacjami foto – video dla instytucji kultury, organizacji pozarządowych, korporacji.  Współpracowała min. z: Fundacją Orange, Teatrem Studio w Warszawie, Samsungiem, Wojskową Akademią Techniczną, Narodowym Centrum Kultury, Centrum Sztuki Włączającej/ Teatr 21.

  Wydarzenie jest częścią projektu „Cyfrowa Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa – utworzenie strony internetowej ze zbiorami fotograficznymi i pocztówkami”, realizowanego przez Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa w ramach programu Kultura Cyfrowa, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com