sobota, 30 września, 2023
+

  Indywidualne Mistrzostwa Polski na żużlu w najbliższy czwartek w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek 8 czerwca najlepsi polscy żużlowcy ponownie będą rywalizować w Rzeszowie. Na stadionie miejskim odbędą się pierwsze zawody tegorocznego cyklu Canal + online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Z dziką kartą w tych zawodach wystąpi Marcin Nowak kapitan Texom Stali Rzeszów.

  Stadion Miejski „Stal” w Rzeszowie po raz trzeci w ciągu niespełna roku będzie gościć najlepszych żużlowców w Polsce. We wrześniu ubiegłego roku odbył się tu trzeci i decydujący turniej finałowy o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski seniorów. W kwietniu tego roku Rzeszów był również areną finału Mistrzostw Polski Par Klubowych. Już w najbliższy czwartek o godzinie 19 rozpocznie się walka o medale Canal + online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

  Jestem typem sportowca, który wolałby samodzielnie wywalczyć stałe miejsce w zmaganiach o tytuł mistrza Polski. Ale w sytuacji, gdy się to w tym roku nie udało, cieszę się, że będę mógł się pościgać z najlepszymi na rzeszowskim torze dzięki dzikiej karcie. Będę jechał tylko na swój indywidualny wynik, więc presja będzie mniejsza niż wtedy, gdy walczę o punkty dla swojej drużyny w lidze. Mam nadzieję, że uda mi się trochę pomieszać szyki faworytom.

  Marcin Nowak, kapitan Texom Stal Rzeszów

  Faworytem do zwycięstwa jest Bartosz Zmarzlik, broniący tytułu mistrzowskiego. Aktualny Mistrz Świata triumfował w Rzeszowie rok temu i w tym sezonie imponuje formą. Jest obecnie liderem cyklu indywidualnych mistrzostw świata oraz jednym z czołowych zawodników żużlowej ekstraligi. Mimo to, ze względu na wysoką stawkę zawodów, pozostali uczestnicy także będą zaciekle rywalizować o punkty i ostateczne zwycięstwo.

  W rzeszowskich zawodach weźmie udział Marcin Nowak, kapitan Texom Stali, który otrzymał dziką kartę.

  W konferencji uczestniczyli ponadto Piotr Szymański – przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Maciej Polny – prezes firmy Speedway Events.pl , Michał Drymajło – prezes Texom Stali Rzeszów oraz Ryszard Czarnecki – Europoseł i zarazem honorowy patron tegorocznych mistrzostw.

  Bardzo się cieszę, że zawody tak wysokiej rangi ponownie odbędą się w Rzeszowie. Niezwykle mocna stawka uczestników turnieju gwarantuje kibicom mnóstwo sportowych emocji

  Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com