środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Przed nami IV Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku. To tygodniowa impreza z koncertami i konkursem

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Stowarzyszenie PRO ARTIS w Sanoku oraz Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Kossakowej w Sanoku, zapraszają młodych organistów – uczniów wraz ze swoimi nauczycielami do udziału w trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Organistów, który odbędzie się w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku.

  Przesłuchania konkursowe odbędą się w dwóch etapach, w dniach 19-20 maja 2023 roku. Pracom Jury przewodniczył będzie dr hab. Piotr Rojek, prof. AMKL we Wrocławiu. Zaproszenie przyjęli także: prof. dr hab. Elżbieta Karolak (AM w Poznaniu) oraz prof. dr hab. Radosław Marzec (AM w Bydgoszczy).

  W dniach 19-26 maja 2023 r. w Sanoku już po raz czwarty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Festiwal to nie tylko koncerty, ale także Ogólnopolski Konkurs Młodych Organistów i okazja do spotkań z artystami.

  Pomysł powstania Festiwalu zrodził się z potrzeby ożywienia kultury muzycznej Podkarpacia, szczególnie w zakresie muzyki organowej i kameralnej, która na obszarze południowej Polski nadal jeszcze jest mało popularna. Poprzednie edycje Festiwalu, mimo licznych ograniczeń związanych z epidemią covid-19, odniosły ogromny sukces, a także zyskały uznanie wśród osób znakomitych i autorytetów świata kultury muzycznej.

  Sztuka wysoka, by mogła zaistnieć, wymaga wsparcia i obecności osób wybitnych w swojej profesji, ludzi niezwykłej wiedzy, talentu, pasji i otwartości. Z tego powodu na IV edycję Festiwalu zaproszone zostały światowej rangi, wybitni artyści, muzycy i pedagodzy. Należą do nich: Piotr Rojek, Radosław Marzec,  Elżbieta Wiechowicz-Karolak,  Adam Banaszak wraz z Orkiestrą Kameralną, Kajetan Galas, Szymon Mika, Grzegorz Masłowski, Jacek Kotlarski, Sebastian Frankiewicz, Maciej Sikała, Wojciech Pulcyn, Kuba Stankiewicz, Joanna Woszczyk-Garbacz, Jakub Garbacz, Beata Halska Le Monnier, Kamil Kulawik, Arbona Illada Gael, Hei Ching Lam, Bogdan Makal, Zespół wokalny Art’n’Voices.

  Więcej informacji znajduje się pod adresem http://pro-artis.pl/.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com