sobota, 7 grudnia, 2024
+

    Takiego projektu robotycznego na Podkarpaciu jeszcze nie było

    Polecamy

    Krzysztof Gałkowski
    Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Podkarpackie szkoły podstawowe będą miały możliwość skorzystania z nowego projektu pod nazwą „RaP STEAM – robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego”.

    Ta inwestycja ma zrewolucjonizować cyfrowo szkoły podstawowe w regionie dzięki unijnemu wsparciu i współpracy samorządu województwa oraz kuratorium oświaty.

    Wartość projektu wynosi około 140 mln złotych, a jego realizacja przewidziana jest na lata 2023-2029. Projektem objęte będą szkoły podstawowe z terenu województwa podkarpackiego, które będą miały możliwość nabycia nowych kompetencji kluczowych z matematyki, informatyki, nabywania umiejętności naukowo-technicznych oraz odkrywania nowych obszarów zainteresowania uczniów szkół podstawowych.

    Takiego projektu nie ma żadne województwo. A już w takiej wielkości to absolutnie. Jest to wielki, ważny program, który składa się nie tylko ze szkoleń nauczycieli, opracowania obudowy metodycznej, ale i także z praktycznej części: zakupu sprzętu, wyposażenia.

    Władysław Ortyl, marszałek województwa Podkarpackiego

    W ramach projektu planowane jest opracowanie materiałów metodyczno-dydaktycznych dla nauczycieli, zakup zestawów robotów edukacyjnych wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem technicznym oraz oprogramowaniem, organizacja szkoleń dla nauczycieli z zakresu nauczania informatyki z elementami robotyki i programowania oraz organizacja zajęć pozalekcyjnych, takich jak warsztaty, obozy czy pikniki naukowe.

    Nabór szkół do projektu rozpocznie się już 8 maja i potrwa do 29 maja. Projekt ten jest strategicznym projektem z zakresu edukacji, który ma na celu rozwój robotyki edukacyjnej i nauki programowania w podkarpackich szkołach podstawowych. Warto zaznaczyć, że większość funduszy pochodzi z Unii Europejskiej, ale także z budżetu państwa i województwa. Realizacja projektu jest nadzorowana przez Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich oraz wspierana przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

    Nasze doświadczenie w zakresie programowania i edukacji z tym związanej jest bardzo duże. Dziękujemy, że marszałek dostrzegł wielką przyszłość dla młodych ludzi, którzy nabędą w szkołach podstawowych pewne umiejętności niezbędne w XXI wieku, właśnie związane z nauczaniem matematyki, informatyki oraz programowania i robotyki.

    Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki

    Współpraca samorządu i kuratorium oświaty województwa podkarpackiego pozwoli na wprowadzenie nowoczesnych technologii do szkół podstawowych, co z pewnością przyczyni się do poprawy jakości edukacji i przygotowania uczniów do przyszłych wyzwań. Projekt ten stanowi zatem ważny krok w kierunku digitalizacji edukacji w Polsce.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com