sobota, 27 kwietnia, 2024
+

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów awansowały do ligowego półfinału

Developres Rzeszów awansował do półfinału Tauron Ligi. Drużyna z Rzeszowa wygrała 3:0 z Volley Wrocław. Dzisiejszy mecz to dominacja drużyny prowadzonej przez Stéphane’a Antige. MVP spotkania została Ann Kalandadze. Wygrywając bez straty seta pewnie awansowały do strefy medalowej. Gdzie zmierzą się z wygranym pary Chemik Police – Budowlane Łódź.

Początek pierwszej partii należał do gospodyń, które dzięki dobrej zagrywce Julii Szczurowskiej odskoczyły na dwa punkty 6:4. Początek meczu to dobra gra wrocławianek, które próbowały budować przewagę. Po skutecznym ataku Regiane Bidias gospodynie odskoczyły na trzy punkty 11:8. Co poskutkowało czasem na prośbę Antigi. Po przerwie w grze i skutecznej grze Gabrielii Orvosovej Developres odrobił straty wyrównując 12:12. Forma drużyn w tym secie falowała. Dopiero w momencie gdy w polu serwisowym pojawiła się Jelena Blagojević do głosu wyraźniej doszły Rysice. Dobra zagrywka kapitan i skuteczne ataki Ann Kalandadze poskutkowały wypracowaniem przewagi. Co za tym idzie przejęły kontrolę nad tym setem 18:22. Set zakończył się asem serwisowym w wykonaniu Katarzyny Wenerskiej. Na tablicy wyników pojawił się wynik 20:25 i 1:0 dla gości.

W drugim secie rzeszowianki poszły za ciosem. Wykorzystując dobrą zagrywkę gruzińskiej przyjmującej Kalandadze zaczęły budować przewagę. Rozpoczynając seta od prowadzenia pięcioma punktami 1:6. W grze wrocławianek pojawił się chaos. Natomiast srebrne medalistki Mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu kończyły akcję, za akcją punktowały blokiem. Magdalena Jurczyk zaserwowała asa co dało przewagę 10 punktów 2:12. Dobrze w ataku grała Izabella Rapacz, a Developres powiększał przewagę 5:17. Po drugiej stronie siatki zawodniczki trenera Maska nie mogły skończyć piłki w pierwszym uderzeniu. Weronika Centka zwiększyła przewagę skuteczną zagrywką 7:21. Set zakończył się wynikiem 7:25

W trzeciego seta podobnie jak w pierwszego lepiej weszły gospodynie. Dzięki dobrej grze Dominiki Witowskiej zyskały dwupuntkową przewagę. 7:5 Za sprawą Centki rzeszowianki doprowadziły do wyrównania 7:7 Od tego momentu przyjezdne przejęły inicjatywę prowadząc 12:9 Do walki gospodynie próbowała poderwać Anna Bączyńśka. Dzięki dobrej grze Kalandadze siatkarki z Rzeszowa wróciły do gry i powróciły na prowadzenie 18:21 Skuteczny atak Blagojević dał zwycięstwo Developresowi i pewny awans do półfinału. W kolejnej fazie Play-Off rzeszowianki zagrają ze zwycięzca pary Chemik Police – Grot Budowlani Łódź.

#Volley Wrocław – Developres Rzeszów 0:3 (20:25, 7:25, 20:25).

Volley: Szczurowska, Bidias, Pacak, Muhlsteinova, Witowska, Bączyńska, Saad (L) oraz Szady, Stancelewska, Chorąża (L)
    Developres: Blagojević, Centka, Wenerska, Orvosova, Kalandadze, Jurczyk, Szczygłowska (L) oraz Rapacz, Bińczycka, Szlagowska

MVP: Ann Kalandadze (Developres) Stan rywalizacji play-off: 2-0 awans Developres