środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Tylko trzy dni dzielą nas od premiery spektaklu w Teatrze Maska pt. „Włosy mamy”! To opowieść o relacji dziecko – rodzic

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dokładnie 15 kwietnia 2023 roku odbędzie się premiera najnowszego spektaklu pt. „Włosy mamy”, który wyreżyserował Tomasz Maśląkowski. Spektakl będziemy mogli zobaczyć w rzeszowskim teatrze Maska, która znajduje się prawie w samym centrum miasta, przy ul. Adama Mickiewicza 13. O czym będzie przedstawienie? „Włosy mamy” to piękna opowieść, której głównymi bohaterami są dziecko i rodzic, a właściwie uczucia, które tej relacji towarzyszą. 

  Emma ma pogodny, pełen miłości, rozśpiewany dom, który tętni radością, zabawą i śmiechem. Bo mama Emmy jest kochana i ma we włosach słońce…  Niestety, jak to w życiu bywa, słońce nie świeci codziennie i któregoś dnia w tym szczęśliwym domu pojawia się smutek. Obezwładniający. Niezrozumiały. Budzący poczucie zagrożenia. I bezradną złość. W splątanych włosach mamy nie ma już uśmiechu, jest strach i niemoc.

  Dziewczynka bardzo stara się na swój dziecięcy sposób uporać się z sytuacją, ujarzmić złe myśli, rozplątać uczucia i opanować narastający chaos burzący spokój jej rodziny. Sprawić, by we włosach mamy zaczęły znowu wesoło tańczyć promyki słonka…

  Czy sobie z tym poradzi? Oczywiście wszystko skończy się dobrze, bo pojawi się ktoś, kto pomoże…

  „Włosy mamy” to historia dająca nadzieję, pomagająca oswoić lęki, zrozumieć różne trudne emocje, z którymi mierzymy się na co dzień wszyscy – zarówno mali, jak i duzi, a nawet całkiem dorośli.

  Niniejszy spektakl jest sceniczną adaptacją bestsellerowej książki, która od kilku lat bije rekordy popularności w całej Europie. Twórcy przedstawienia zapraszają na ważny i mądry spektakl, który – taką mają nadzieję – pomoże lepiej rozpoznawać emocje, skutecznie sobie z nimi radzić i rozświetlić choćby niewielki skrawek naszej nie zawsze łatwej codzienności. Polecamy i zapraszamy!

  Twórcy spektaklu:

  adaptacja: Lena Frankiewicz

  reżyseria i scenografia: Tomasz Maśląkowski

  muzyka: Grzegorz Mazoń

  reżyseria światła: Lena Frankiewicz

  obsada:

  Jadwiga Domka, Anna Kukułowicz, Ewa Mrówczyńska, Natalia Zduń, Anna Złomańczuk

  „Włosy mamy” będą grane w rzeszowskiej Masce, codziennie, prawie do końca kwietnia 2023 roku! Już teraz wykup wejściówki i wybierz któryś dzień, by zobaczyć spektakl! Przedstawienie mogą oglądać dorośli, ale też i dzieci od 5 roku życia. W celu poznania większej ilości informacji, warto odwiedzić stronę internetową teatru:

  https://www.teatrmaska.pl/spektakle/dzieci/wlosy-mamy,spektakl677/?wydarzenie=2516

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com