niedziela, 28 kwietnia, 2024
+

Bezbramkowy remis na rozpoczęcie turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Europy

Polska zremisowała bezbramkowo ze Szwajcarią w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy kobiet do lat 19. W Stalowej Woli. Było to emocjonujące spotkanie, które zgromadziło na trybunach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej blisko 1,5 tysiąca kibiców.

Pierwsze minuty należały do Szwajcarek, które zepchnęły Polki do defensywy. W ekipie Helwetek wyróżniały Leela Egli oraz Smilla Vallotto, które ostrzeliwały bramkę Kingi Seweryn. Biało-czerwone starały się kontratakować lewą stroną boiska, gdzie naszą ofensywę napędzała Katja Skupień. Z czasem impet Szwajcarek słabł i coraz więcej do powiedzenia miały Polki.

W 22. minucie w polu bramkowym piłkę przyjęła Nicole Jendrzejczyk, ale została przyblokowana przez bramkarkę rywalek. Kilka groźnych akcji nasze reprezentantki wyprowadziły prawą stroną boiska, były strzały na bramkę, ale niestety niecelne. W odpowiedzi sam na sam z Seweryn znalazła się Anna Matsushita. Na szczęście nasza golkiper zdołała obronić strzał przeciwniczki.

W 44. minucie Polki były bardzo bliskie objęcia prowadzenia. Głową z kilku metrów strzelała Patrycja Sarapata, ale z linii bramkowej futbolówkę wybiła Matsushita.

Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana. Polki próbowały rozgrywać piłkę w ataku pozycyjnym, ale rywalki kontratakowały i to one stworzyły sobie bardziej dogodne sytuacje bramkowe. Na szczęścia dla grających na biało naszych reprezentantek na posterunku była Kinga Seweryn. Od 70. minuty mocniej zarysowała się przewaga reprezentacji Polski. Strzałami z daleka Noemi Benz próbowały zaskoczyć Magdalena Sobol i Martyna Gąsiorek, ale piłka po ich strzałach przelatywała nad bramką. Ponownie groźnie z główki strzelała Patrycja Sarapata, ale i ona nie miała szczęścia pokonać bramkarki ekipy ze Szwajcarii.

W końcówce widać było ogromne zmęczenie w obu ekipach. Brak koncentracji omal nie kosztował nasze zawodniczki utratę gola. Na szczęście strzały rywalek nie były dość precyzyjne. Polki do ostatnich sekund starały się zdobyć zwycięską bramkę.

źródło: Podkarpacki Związek Piłki Nożnej

W drugim spotkaniu w tej grupie Czeszki pokonały Serbki 2:1 Bramki: Obradović 37 – Popović 53-samobójcza, Polaskova 87.

Kolejne spotkanie polska drużyna zagra na tym samym boisku w Wielką Sobotę 8 kwietnia. Tym razem przeciwniczkami będą Czeszki o godzinie 12:00.

POLSKA – SZWAJCARIA 0:0

Polska: Seweryn – Jendrzejczyk (64. Martyna Gąsiorek), Bałdyga, Domin, Skupień (64. Julia Jędrzejewska), Duchnowska (68. Kinga Wyrwas), Sobal, Onoszko, Katowicz, Cygan, Sarapata.

Szwajcaria: Benz – Adam (64. Celine Schmid), Schefer, Knapp, Schlup, Tramezzani, Muenger, Matsushita (74. Noemie Potier), Egli, Vallotto (64. Mara Tauriello), Beney (83. Adelisa Hafizović).

Sędzia: Eszter Urban (Węgry) oraz Anita Vad (Węgry), Annika Kost (Niemcy).