wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Powstaje nowy posterunek policji w Pysznicy w powiecie stalowowolskim

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Budowa nowego posterunku policji rozpoczęła się w nocy z 27 na 28 marca. Konstrukcja modułowa stoi już na swoim miejscu. Pozostało jeszcze wykończenie wnętrza oraz zagospodarowanie przyległego terenu. 

  W nocy z 27 na 28 marca 2023 roku, na plac budowy w Pysznicy zostały dostarczone 3 moduły i w ciągu trzech godzin zamontowane w miejscu docelowym. Moduły dostarczone na plac budowy wyposażone są we wszystkie instalacje, stolarkę okienną oraz zewnętrzną stolarkę drzwiową (praktycznie cała produkcja modułów odbyła się w zakładzie prefabrykacji, prace na budowie polegają jedynie na połączeniu modułów i instalacji).

  W budynku docelowo będzie pełnić służbę 9 funkcjonariuszy. Działkę pod budowę nowego posterunku przekazała Gmina Pysznica.

  Inwestycja jest realizowana w systemie zaprojektuj-wybuduj, obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie nowej siedziby pod potrzeby Posterunku Policji w Pysznicy. Realizacja obejmuje budowę dwóch parterowych budynków w systemie modułów 3D z przeznaczeniem na funkcję budynku administracyjnego i budynku garażowo-gospodarczego oraz rozbudowę infrastruktury technicznej i zagospodarowanie terenu.

  Obecnie trwają prace wykończeniowe wraz z zagospodarowaniem terenu. Planowany termin oddania obiektu do użytkowania, zgodnie z umową, to grudzień 2023 rok. Niemniej jednak wykonawca deklaruje zakończenie inwestycji i oddanie budynku do użytkowania wcześniej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com