piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Kino za Rogiem Cafe zaprasza na OSCAROWY TYDZIEŃ. Będą puszczane najbardziej prestiżowe filmy, które powalczyły o statuetkę!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W tym roku z wielką uwagą będziemy śledzić ceremonię rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, ponieważ w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy nominowany jest film Jerzego Skolimowskiego “IO” – częściowo kręcony w naszym regionie. Z tej okazji Kino za Rogiem Cafe organizuje OSCAROWY TYDZIEŃ, podczas którego przypomnimy sobie liczne, ciekawe, nagrodzone i nominowane produkcje ostatnich lat, które warto znać, obejrzeć na dużym ekranie lub po prostu sobie przypomnieć.

  W repertuarze:

  7.03

  15:30 Blue Jasmine

  Oscar 2014 dla Najlepszej aktorki pierwszoplanowej Cate Blanchett oraz nominacje w kategoriach Najlepsza aktorka drugoplanowa Sally Hawkins i Najlepszy scenariusz oryginalny Woody Allen

  Jasmine przywykła do wygodnej egzystencji i świata wyższych sfer u boku Hala, męża-milionera. Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, uporządkowane życie Jasmine zmienia się nie do poznania. Decyduje się na wyjazd do San Francisco, by tymczasowo zamieszkać u swojej siostry Ginger. Tam próbuje ułożyć sobie życie i znaleźć nową miłość.

  Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/blue-jasmine/

  19:00 Ida

  Oscar 2015 dla Najlepszego filmu nieanglojęzycznego Paweł Pawlikowski oraz nominacja za Najlepsze zdjęcia Ryszard Lenczewski, Łukasz Żal

  Polska 1962 rok. Anna jest w nowicjacie, została umieszczona w klasztorze jako sierota. Zanim przyjmie święcenia musi odwiedzić Wandę, jej jedyną krewną. Wanda mówi Annie, że jest Żydówką. Obie kobiety zaczynają podróż, która nie tylko ma pomóc odnaleźć tragiczną historię ich rodziny, ale i prawdę o tym, kim są. Obie zmagają się z życiem, ale tylko jednej się uda.

  Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/ida/

  8.03

  12:45 Twój Vincent

  Nominowany do Oscara 2018 w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Ivan Mactaggart

  Film odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

  „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

  Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/twoj-vincent/

  9.03

  16:30 Aida

  Nominacja do Oscara 2021 w kategorii Najlepszy film międzynarodowy Jasmila Žbanić

  Do Srebrenicy wkraczają oddziały serbskie. Pracująca dla ONZ tłumaczka Aida próbuje ocalić swoją rodzinę.

  Warto dodać, że znaczący wkład w koprodukowaną przez kilka państw „Aidę” mają także polscy członkowie ekipy: muzykę skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz („Szarlatan”, „Obywatel Jones”), zmontował ją Jarosław Kamiński („Zimna wojna”, „Śniegu już nigdy nie będzie”), nad kostiumami pracowała Małgorzata Karpiuk („Ślepnąc od świateł”), a polską producentką „Aidy” jest Ewa Puszczyńska, która stoi m.in. za oscarowymi sukcesami „Idy” i „Zimnej wojny”.

  Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/aida-6/

  18:30 O krok od sławy

  Oscar 2014 za Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny Caitrin Rogers, Gil Friesen, Morgan Neville

  Tłem opowieści są unikatowe, archiwalne nagrania wywiadów i koncertów, a bohaterami stają się ci, bez których nie byłoby największych przebojów, od lat 60-tych do dzisiaj. To wokaliści wspierający, czyli chórki, stojące za największymi legendami rock and rolla i popu ostatnich kilkudziesięciu lat. Miliony słuchaczy na całym świecie znają ich głosy, ale tylko garstka może kojarzyć ich nazwiska. Poświęcając solową karierę, wspomagają swym talentem, muzyczną intuicją i osobowością największe gwiazdy muzycznych scen, godząc się na pozostanie w ich cieniu. O ich zaangażowaniu i wielkim wkładzie w powstawanie przebojów mówią m.in. Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger, Sting, Cheryl Crow. Kim byliby bez swoich chórków?

  Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/o-krok-od-slawy-2/

  10.03

  17:00 Córka

  Nominacje do Oscara 2022 w kategoriach: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Olivia Colman, Najlepsza aktorka drugoplanowa Jessie Buckley oraz Najlepszy scenariusz adaptowany Maggie Gyllenhaal

  Leda udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina, która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować.

  Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/corka-7/

  19:00 Na rauszu

  Oscar 2021 dla Najlepszego filmu międzynarodowego Thomas Vinterberg oraz nominacja za Najlepszy reżyser Thomas Vinterberg

  Czterej przyjaciele, nauczyciele w szkole średniej. Wydaje się, że najlepsze lata mają już za sobą. Teraz już tylko rutyna, wypalenie i nuda – tak w pracy, jak i w związkach, o ile w ogóle przetrwały. I nagle jeden z nich obwieszcza, że jest światło w tunelu: otóż odkryto, że niewielki poziom alkoholu we krwi poprawia koncentrację, kreatywność, dodaje energii i przywraca dawno zapomnianą radość życia. No to… spróbujemy! I próbują. I jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki niebo znowu się rozjaśnia, wracają dawno zapomniane emocje i chęć zmieniania świata. No więc skoro jest tak dobrze, to dlaczego nie może być jeszcze lepiej? Dlaczego nie wrzucić wyższego biegu? A gdy go wrzucimy, jak dalece przewidzimy tego skutki…?

  Piękny, mądry, wielowarstwowy film, nagrodzony 20 nagrodami, w tym Oscarem dla najlepszego filmu międzynarodowego.

  Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/na-rauszu-5/

  11.03

  12:30 Mirai

  Nominacja do Oscara 2019 w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany Mamoru Hosoda, Yûichirô Saitô

  Nominowana do Oscara i Złotych Globów animacja jednego z najważniejszych współczesnych twórców tego gatunku Mamoru Hosody, reżysera m.in. „Wilczych dzieci”. Pierwszy japoński film anime, który miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

  „Mirai” to intymna opowieść o rodzącej się zazdrości, która zaczyna dręczyć 5-letniego Kuna od momentu narodzin jego młodszej siostry, Mirai. Reżyser stworzył fabułę, obserwując zachowania własnego syna. Do rzeczywistości, tak samo jak w poprzednich produkcjach, wprowadził warstwę magiczną: Kun odkrywa, że w ogrodzie za domem może podróżować w czasie – wyrusza do przyszłości na spotkanie z nastoletnią już Mirai i do przeszłości, gdzie spotyka matkę w czasach jej dzieciństwa i odkrywa w niej naturę równie krnąbrną co jego własna, oraz dziadka, miłośnika motocykli i żołnierza.

  Reżyser opowiada dziecięcy świat zazdrości i poczucia niesprawiedliwości, a także złości i buntu wobec dorosłych, którzy zapomnieli już, że świat z perspektywy dziecka wygląda zupełnie inaczej niż z ich własnej.

  Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/mirai-2/

  12.03

  10:30 Praziomek

  Nominacja do Oscara 2020 w kategorii Najlepszy długometrażowy film animowany Arianne Sutner, Chris Butler, Travis Knight

  Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów – w każdym razie za takiego sam się uważa… Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu, jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka, zwanego także Wielką Stopą.

  Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/praziomek-3/

  18:30 IO

  Nominacja do Oscara 2023 dla Najlepszego filmu międzynarodowego Jerzy Skolimowski

  Świat oglądany z perspektywy zwierzęcia, tytułowego IO, szarego osiołka o melancholijnym spojrzeniu. IO spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu.

  Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/io-8/

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com