środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Na rzece San w Stalowej Woli powstanie trzeci most

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Stalowej Woli powstanie nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 855 a wraz z nim nowy most na Sanie. Jest już gotowa dokumentacja projektowa, a jeszcze w marcu – jak zapowiedział marszałek Ortyl – zostanie ogłoszony przetarg na to zadanie. O szczegółach inwestycji poinformowano na konferencji prasowej w Stalowej Woli.

  Most na Sanie w Stalowej Woli będzie jednym z czterech realizowanych na Podkarpaciu. Wszystkie cztery mosty, które powstaną na Sanie – czyli w Jarosławiu, Sanoku, Stalowej Woli i powiecie brzozowskim – otrzymały środki na przygotowanie dokumentacji z rządowego programu Mosty dla Regionów.

  W ramach zadania powstanie także: oświetlenie na całej długości projektowanego odcinka, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, przepusty drogowe zintegrowane z przejściami dla zwierząt, płotki dla płazów oraz przebudowany zostanie wał przeciwpowodziowy. Przetarg ma zostać ogłoszony przez PZDW do końca marca. Realizacja robót zaplanowana jest na lata 2023-2026.

  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  Jest to inwestycja od lat oczekiwana przez mieszkańców nadsańskiego regionu, Stalowej Woli, Pysznicy, Radomyśla i Zaklikowa. A jednocześnie jest to inwestycja, która ma kluczowe znaczenie w strategicznym uzupełnieniu już budowanych czy wybudowanych nowych układów komunikacyjnych w Stalowej Woli. Inwestycja, który cały ten układ komunikacyjny zamyka, dopełnia, a jednocześnie będzie stanowić tak istotną nową bramę dla miasta, dla naszych gmin do drogi szybkiego ruchu S74.

  Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli

  Inwestycję w imieniu samorządu województwa realizuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Gotowa jest już dokumentacja, której opracowanie zostało dofinansowane z budżetu państwa. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej 855 wraz z mostem będzie biegł po nowym śladzie. Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin: Stalowa Wola, Pysznica i Radomyśl nad Sanem w miejscowościach: Stalowa Wola, Brandwica i Rzeczyca Długa. Most będzie miał długość ok. 1760 m i pobiegnie nad rzekami: San oraz Bukowa. Nowy odcinek drogi wojewódzkiej zostanie powiązany z DK nr 77.

  Pozwolenie na budowę, które wydała wojewoda, uprawniainwestora czyli marszałka województwa po pierwsze do ogłoszenia przetargu na budowę tej nowej przeprawy mostowej, ale po drugie uprawnia do tego, aby złożyć wniosek do nas, do Ministerstwa Infrastruktury, na dofinansowanie realizacji tego zadania. Do końca marca oczekujemy na wnioski w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, komponentu: Mosty dla Regionów.

  Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com