środa, 17 lipca, 2024
+

  Z dachu ciężarówki spadła tafla lodu, a kierowca był pod wpływem alkoholu

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kierowca ciężarówki nie usunął z plandeki swojego samochodu lodu, który spadł na dach jadącego za nim samochodu osobowego. Uszkodzeniu uległ dach osobówki, na szczęście jego kierowcy nic się nie stało. 60-letni kierowca tira stracił prawo jazdy, dodatkowo kierował pojazdem po spożyciu alkoholu.

  W poniedziałek 27 lutego przed godz. 10, dyżurny niżańskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od kierowcy samochodu osobowego, który poinformował, że jego pojazd został uszkodzony przez lód, który spadł z naczepy jadącego przed nim tira.

  Jak ustalili funkcjonariusze, zalegający lód na plandece naczepy ciężarówki, spadł podczas jazdy na dach jadącego za nim osobowego peugeota. Na szczęście kierowcy osobówki nic się nie stało.

  Oprócz tego, że 60-latek nie przygotował odpowiednio swojej ciężarówki do bezpiecznej jazdy, okazało się, że pomimo wcześniej wypitego alkoholu zdecydował się wsiąść za kierownicę. Mieszkaniec województwa lubelskiego miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę oprócz utraty prawa jazdy czeka teraz odpowiedzialność za kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com