środa, 7 czerwca, 2023
+

  Do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej trafią nowe wozy bojowe

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 27 lutego przy komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się konferencja prasowa.Podczas spotkania z mediami poinformowano o tym, że 52 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w województwie Podkarpackim otrzymają dofinansowanie do zakupu nowych samochodów strażackich.

  Zestawienie jednostek OSP, które w 2023 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych przedstawił w ubiegłym tygodniu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 675 nowych pojazdów – 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

  O szczegółach dotyczących naszego województwa mówili podczas konferencji prasowej: poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, komendant wojewódzki PSP w Rzeszowie nadbryg. Andrzej Babiec oraz prezes Zarządu WFOŚiGW Adam Skiba.

  Ostatnia decyzja MSWiA, dzięki montażowi finansowanemu, daje możliwość zakupienia nowych wozów na potrzeby strażaków. Będzie to 26 lekkich wozów strażackich, 22 średnie i 4 ciężkie samochody. To bardzo ważne, by strażacy mogli wykonywać czynności ratownicze, będąc bezpiecznymi, jednocześnie dysponując odpowiednim i nowoczesnym sprzętem

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki

  Od 2016 do 2022 r.  na teren województwa podkarpackiego trafiło ponad 300 nowych samochodów dla jednostek ochotniczych straży pożarnych. Dodał, że na Podkarpaciu działa łącznie 1266 jednostek OSP. – 345 najlepiej wyposażonych i wyszkolonych jest włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

  nadbryg. Andrzej Babiec, Komendant wojewódzki PSP

  Program „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych – Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” pozwala na dofinansowanie zakupu lekkich, średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP, a także specjalistycznego sprzętu niezbędnego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych dla organizacji pozarządowych uprawnionych do wykonywania ratownictwa górskiego i wodnego.

  Środki rozdysponowane m.in. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozwolą na zakup sprzętu i wyposażenia. 

  Jest to ogromne wzmocnienie potencjału bojowego jednostek ochotniczych straży pożarnych i cieszę, się, że Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyczynia się do zakupu tego sprzętu – niezwykle ważnego i cennego. Te pieniądze trafiają w ramach programu finansowania służb ratowniczych, który wspólnie z NFOŚiGW prowadzimy już od kilku lat i w ramach tego programu dofinansowaliśmy już zakup 136 samochodów

  Adam Skiba, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com