+

Porażka Stali Rzeszów w Gliwicach z Ruchem Chorzów

Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Stal Rzeszów przegrała w wyjazdowym spotkaniu 21. Kolejki Fortuna 1 ligi w Gliwicach z Ruchem Chorzów 0-2. W 21. minucie spotkania Przemysław Pęksa obronił rzut karny wykonywany przez Daniela Szczepana

W 3 minucie spotkania Łukasz Janoszka podał do wbiegającego z lewej strony Łukasza Monety. Obrońca Niebieskich zagrał po ziemi w pole karne. Do podania doszedł Daniel Szczepan, który wślizgiem uderzył piłkę. Nie było to uderzenie na tyle precyzyjne, aby pokonać bramkarza.

W 15 minucie spotkania Piotr Głowacki zahaczył we własnym polu karnym Michała Felisa, który próbował się obrócić. Sędzia po oglądnięciu nagrania wideo wskazał na 11 metr.

W 21 minucie Szczepan uderzył w prawą stronę interweniującego Przemysława Pęksy. Piłka była na idealnej wysokości dla broniącego bramkarza. Bardzo dobrze interweniował młody bramkarz Stali Rzeszów.

W 31. minucie Tomasz Wójtowicz dostał piłkę od Janoszki, wbiegł w pole karne wycofał do Monety, który uderzył w kierunku dalszego słupka. Piłka została wybita przez Łukasza Górę. Na tyle nieszczęśliwie, że trafiła wprost pod nogi Szczepana. Napastnik Ruchu tym razem nie zmarnował okazji i z około 5 metrów umieścił piłkę w siatce. Wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

W 79. minucie Szymon Kobusiński z prawej strony zagrał w kierunku znajdującego się na środku pola karnego Jakuba Piątka, który w dogodnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę. Była to bardzo dobra okazja do podwyższenia prowadzenia.

W 90. minucie kolejna okazja dla Ruchu, ponownie trzech zawodników gospodarzy atakowało dwóch Stalowców. Kacper Michalski otrzymał piłkę przebiegł pod pole karne. Wbiegł w „szesnastkę”. Odpuścił go Krystian Wachowiak. Oddał piłkę do Kobusińskiego, który płaskim, lekki uderzeniem po ziemi pokonał Przemysława Pęksę. Ustalając wynik spotkania.

RUCH CHORZÓW – STAL RZESZÓW 2:0 (1:0)

1:0 Daniel Szczepan 31.
    2:0 Szymon Kobusiński 90.

Ruch: Bielecki – Kasolik, Baranowski, Szywacz – Wójtowicz (71. Przemysław Maj), Sikora, Sedlák, Janoszka (66. Jakub Piątek), Moneta (79. Kacper Michalski) – Szczepan (80. Tomasz Foszmańczyk), Feliks (66. Szymon Kobusiński).

Stal: Pęksa – Polowiec, Góra, Oleksy, Głowacki (87. Krystian Wachowiak) – Michalik (78. Wiktor Kłos), Poczobut, Danielewicz, Olejarka (66. Ramil Mustafajew), Prokić – Piątek (66. Kacper Sadłocha).

żółte kartki: Połowiec, Sadłocha (Stal) sędzia: Karol Arys (Szczecin) widzów: 9 285

W 21. minucie Daniel Szczepan (Ruch) nie wykorzystał rzutu karnego (Przemysław Pęksa obronił).