1,2 C
Rzeszów
wtorek, 31 stycznia, 2023
+

  Od chwili powstania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej żołnierze-ochotnicy oraz pracownicy 3. PBOT oddali do banku krwi 2 351 litrów krwi!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Terytorialsi mają pomoc we krwi” – to hasło towarzyszy żołnierzom 3. Podkarpackiej Brygady OT od początku jej powstania. Tylko w 2022 roku podkarpaccy terytorialsi „wpompowali” w system ratowania życia naszych obywateli ponad 320 litrów krwi.

  Odpowiadając na apel Dyrekcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Rzeszowie, w najbliższą sobotę (28 stycznia) żołnierze 3.PBOT oddadzą krew.

  Od chwili powstania 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej żołnierze-ochotnicy oraz pracownicy 3. PBOT oddali do banku krwi 2 351 litrów krwi. W 2022 roku podkarpaccy Terytorialsi dokonali 712 donacji, oddając ponad ponad 320 litrów krwi. Dodatkowo baza danych międzynarodowego centrum dawców szpiku kostnego powiększyła się o 104 ochotników.

  Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej aktywnie uczestniczą w akcjach oddawania krwi – odpowiadają na wszystkie apele w sprawie niesienia wsparcia potrzebującym i zasilania zapasów centrum. Wsparcie lokalnej społeczności zostało wpisane w misję i zadania naszej formacji. Hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” towarzyszy Wojskom Obrony Terytorialnej od początku ich powstania. Żołnierze WOT na ten sygnał reagują natychmiast.

  Podsumowaniem ubiegłorocznej działalności Honorowych Dawców Krwi w 3 Podkarpackiej Brygadzie jest organizacja kolejnej zbiórki krwi. Krew codziennie ratuje ludzkie życie i odgrywa kluczową rolę w procesie leczenia. To właśnie dzięki niej lekarze mają szanse odmienić los pacjentów, którzy walczą o zdrowie w polskich szpitalach. Krew, jak sami dobrze wiemy, jest nie do zastąpienia niczym innym. – mówi Rzecznik Prasowy 3. PBOT, ppor. Magdalena Mac.

  W dowództwie brygady i podległych batalionach lekkiej piechoty służy obecnie prawie 600 Honorowych Dawców Krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Są to osoby, które w ten sposób bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi. W sumie od 2017 roku żołnierze z 3.PBOT do banku krwi oddali 2 351 litrów krwi. W sobotę 28 stycznia br., podkarpaccy terytorialsi oddając krew zainaugurują swoją działalność w 2023 r. Będą mieli również możliwość zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS i tym samym wesprzeć walkę chorych na białaczkę.

  Aby zostać dawcą krwi, trzeba spełniać określone warunki. Krew może oddać każdy zdrowy człowiek miedzy 18 a 65 rokiem życia. Od krwiodawcy pobiera się jednorazowo 450 ml krwi. Oddawanie krwi jest bezpieczne, wystarczy dobre przygotowanie: odpowiednia ilość snu, lekki posiłek, dobre nawodnienie organizmu i prawidłowa kondycja zdrowotna.
  Pamiętaj! Pomaganie masz we krwi!

  Osoby zainteresowane służbą w WOT, powinny już teraz złożyć wniosek poprzez kontakt z rekruterem Wojsk Obrony Terytorialnej (pod tym linkiem) lub udać się osobiście do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji właściwego do miejsca zameldowania. Terytorialną Służbę Wojskową można następnie odbywać w innym miejscu, np. miejscu zamieszkania, nauki czy też studiów.

  Nie siedź w domu – dołącz do Nas i zostań Terytorialsem!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com