piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Podsumowanie występów pięściarzy RKB Wisłok w roku 2022

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W roku 2022 pięściarze Rzeszowskiego Klubu Bokserskiego Wisłok startowali w wielu imprezach sportowych we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych. Największą dumą rzeszowskiego Klubu w 2022 r. są medale wywalczone w imprezach mistrzowskich, a jest ich 8 plus 2 medale Pucharu Polski.

  Dla Rzeszowa pięściarze Wisłoka zdobyli 64,5 punktu z 71,5 punktu wywalczonych przez rzeszowskie Kluby w ramach ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego w dyscyplinie boks.

  Oto jak prezentują się występy zawodniczek i zawodników Rzeszowskiego Klubu Bokserskiego Wisłok w dopiero co zakończonym roku 2022:

  • II. miejsce, srebrny medal, tytuł Wicemistrza Polski Seniorów oraz III. miejsce i medal brązowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski Michał Akoto-Ampaw w limicie 60 kg. Michał brał także udział w Międzynarodowym Turnieju we włoskim Udine gdzie z dumą walczył jako Reprezentant Polski z Orłem Białym na piersi w czwórmeczu z Reprezentantami Włoch, Irlandii i Albanii. Zwyciężył na Gali Carpathian Warriors Road to Babilon i dopisał do swoich sukcesów zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju w Rumunii.
  • III. miejsce, brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w limicie wagowym 80 kg Mateusz Ziomek, który otrzymał powołanie od Trenera Reprezentacji Polski Wojciecha Bartnika na Galę Suzuki Boxing Night na mecz międzypaństwowy Polska – Chorwacja. W meczu tym Mateusz rozstrzyga swoją walkę przed czasem z Mistrzem Chorwacji już w I rundzie.

  • II. miejsce, srebrny medal, tytuł Wicemistrza Polski Młodzieżowych Mistrzostw Polski w limicie wagowym +92 kg Adama Ziomka. Adam był także półfinalistą turnieju na gołe pięści Organizacji Gromda. Walka z udziałem Adama to na dzień dzisiejszy rekord Organizacji. Trwała blisko 31 minut.

  • III. miejsce, brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w limicie wagowym 67 kg Szymon Dębiak.

  • I. miejsce, złoty medal, tytuł Mistrza Polski Juniorów oraz II. miejsce w Pucharze Polski U-17 w limicie wagowym 48 kg Tymoteusz Jakubowski. Start w Międzynarodowym Turnieju w Niemczech w ramach touru Reprezentacji Polski Juniorów.

  • III. miejsce, brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w limicie wagowym 75 kg Kacper Sawka. Udział w Międzynarodowym Turnieju w Rumunii.

  • III. miejsce, brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek w limicie 64 kg oraz II. miejsce w Pucharze Polski U-15 w limicie wagowym 63 kg Izabela Basamon. Iza również dopisuje do swoich sukcesów zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju w Rumunii i Przemyślu.

  • Reprezentant Polski – Dominik Kida Zwycięskie turnieje w Norwegii i Portugalii oraz udany start na Gali Suzuki Boxing Night i zwycięska walka z Mistrzem Irlandii. Tryumf i wywalczenie pasa Organizacji Carpathian Warriors na Gali Road to Babilon.

  • II. miejsce w klasyfikacji drużynowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski naszego Klubu w sumowanych kategoriach olimpijskich i nieolimpijskich.

  Pozostali zawodnicy RKB „WISŁOK” pokazywali się na imprezach mistrzowskich. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski startowali Kacper Putkowski (Wicemistrz Podkarpacia) w kategorii 67 kg, Szczepan Szmyd (Mistrz Podkarpacia) w kategorii +92 kg, Szymon Szmyd oraz Dawid Wites w kategorii 80 kg. Najbliżej medalu był Kacper Putkowski, który przegrał walkę o półfinał z kontuzją.


  W Mistrzostwach Polski Juniorek startowała Natalia Salach w limicie wagowym 70 kg. Niestety los skrzyżował rękawice rzeszowianki z brązową medalistką Mistrzostw Europy Oliwią Czerwińską, która rozstrzygnęła walkę na swoją korzyść. Pozostając przy juniorkach należy odnotować tytuł Mistrzyni Województwa Klaudia Gajdek, która wygrała finał przed czasem w II rundzie w limicie wagowym 57 kg.

  Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży startowali; Róża Łubkowska (Wicemistrzyni Podkarpacia), która uznała wyższość w walce eliminacyjnej późniejszej Wicemistrzyni Polski Nicol Strugały w limicie wagowym 54 kg oraz Marcel Klimko najlepszy kadet województwa podkarpackiego i jednocześnie Mistrz Województwa w limicie 80 kg. Mistrzostwo Podkarpacia zdobył także Kacper Gąsior.

  Zawodnicy startowali także w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Karpat i Grand Prix Małopolski. W kraju oprócz w/w startów rzeszowscy sportowcy startowali w turniejach w Rumunii, Włoszech, Norwegii, Niemczech i Portugalii. W kraju zaznaczyliśmy swoją obecność na Turniejach w Szczecinie i Wałbrzychu.

  Nasi Zawodnicy reprezentowali także Kadrę Województwa Podkarpackie, a byli to: Tymoteusz Jakubowski, Marcel Klimko, Kacper Sawka i Arkadiusz Bratek.

  Największą radością klubu są najmłodsi adepci sztuki bokserskiej wśród których kliku zapowiada się na prawdziwych zawodników. Grupa Adeptów sięga blisko 40 osób. Dzieciaki są objęte programem Akademia Boksu Olimpijskiego prowadzonym przez Polski Związek Bokserski i finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

  Za system szkoleniowy w klubie odpowiada kadra trenerska, której sztab przedstawia się następująco:

  • Franciszek Batóg – Instruktor
  • Stanisław Osetkowski – Instruktor
  • Wojciech Lipa – Instruktor
  • Oskar Nguyen Van – Instruktor
  • Mateusz Ziomek – Instruktor
  • Dominik Kida – Instruktor
  • Michał Akoto-Ampaw – Instruktor.

  Bazę treningową Klubu od lat stanowi hala Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji – ROSiR w Rzeszowie przy ul. Pułaskiego 13A. Działacze klubowi pracują jako wolontariusze nierzadko dorzucając się do kosztów prowadzenia Klubu. Sam Klub funkcjonuje nieprzerwanie, od z górą, 27 lat i przez cały ten czas nie pobiera opłat od uczestników zajęć, tak dzieci jak i Zawodników. Tak też było w mijającym 2022 roku.

  Rzeszowski Klub Bokserski „Wisłok” otwiera się na zewnątrz otwierając się na placówki oświatowe. W zeszłym roku propagowali zajęcia bokserskie propagowali dwukrotnie w Szkole Podstaowej nr 30 przy ulicy Tadeusza Rejtana 30 w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com