sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Podsumowano współzawodnictwo sportowe w szkołach Powiatu Rzeszowskiego

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  6 grudnia, to nie tylko Mikołajki, to również wielkie święto uzdolnionej młodzieży i powiatowego sportu. To właśnie w tym dniu Starostwo Powiatowe w Rzeszowie zorganizowało Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za Rok Szkolny 2021/2022 w Powiecie Rzeszowskim.

  Na spotkaniu zostali uhonorowani młodzi sportowcy, wyróżniający się nauczyciele wychowania fizycznego, najlepsze szkoły oraz gminy, które w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego osiągnęły znaczące wyniki sportowe.

  Powiat Rzeszowski został w roku szkolnym 2021/2022 sklasyfikowany na trzecim miejscu wśród powiatów województwa podkarpackiego w rozgrywkach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej gromadząc łącznie 4735 punktów. Najwięcej punktów dla Powiatu Rzeszowskiego w tych rozgrywkach zdobyły gminy:

  1. Gmina Trzebownisko – 1465 punktów,
  2. Gmina Sokołów Młp. – 742 punkty,
  3. Gmina Błażowa – 733 punkty.

  Uczniowie ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu 36 razy zdobywali miejsca medalowe w Województwie Podkarpackim (18 razy w Igrzyskach Dzieci, 16 razy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz 2 razy w Licealiadzie).

  Szczególne gratulacje należą się uczniom ze Szkoły Podstawowej w Zaczerniu, którzy zdobyli aż trzynaście medali w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim i 747 punków we współzawodnictwie w ramach Igrzysk Dzieci i w Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

  Natomiast w rozgrywkach Licealiady, a więc w zawodach w których uczestniczą uczniowie szkół ponadpodstawowych powiat został sklasyfikowany na ósmym miejscu wśród powiatów województwa, uzyskując łącznie 1201 punktów. Najwięcej punktów dla powiatu zdobyły szkoły:

  fot. Powiat Rzeszowski
  1. ZSZ Dynów – 611 punktów,
  2. LO Dynów – 296 punktów,
  3. ZSTW Trzciana – 118 punktów.

  Nagrody medalistom i wyróżnionym wręczali: Pan Marek Sitarz, Wicestarosta Rzeszowski, Pani Sylwia Niemiec, prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, Pan Jacek Piekiełek, wiceprezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie oraz Pan Zbigniew Przygórzewski, Powiatowy Organizator Sportu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com