piątek, 2 czerwca, 2023
+

  Zatrzymano podejrzanego o serię włamań w Rzeszowie!

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek prokuratora zdecydował, że zatrzymany w niedzielę przez policjantów 34-letni mężczyzna podejrzany o włamania do mieszkań, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

  Wcześniej policjanci przedstawili mu 13 zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy, kara ta może być surowsza.

  W ostatnich miesiącach rzeszowscy policjanci informowani byli o przydatkach włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie Rzeszowa. Do włamań dochodziło przede wszystkim na terenie działania komisariatu na Baranówce. Pojedyncze zdarzenia miały miejsce również w innych częściach miasta, dlatego nad wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem sprawcy pracowali policjanci z komisariatów miejskich oraz wydziału kryminalnego.

  Tożsamość włamywacza ustalono w efekcie działań policjantów operacyjnych z komisariatu na Baranówce i kryminalnych z komendy miejskiej. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Ostatecznie, w ubiegłą niedzielę, policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę w jednym z rzeszowskich hoteli.

  Zebraniem materiału dowodowego umożliwiającego przedstawienie mężczyźnie zarzutów zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. W poniedziałek przedstawili mu 13 zarzutów dotyczących usiłowania oraz kradzieży z włamaniem. Łączną wartość strat oszacowali na kwotę ponad 80 tysięcy złotych. 34-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył krótkie wyjaśnienia.

  Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. W poniedziałek prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Rzeszowie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i dzisiaj zastosował wobec mieszkańca powiatu jarosławskiego tryzmiesięczny areszt.

  Kara przewidziana za kradzież z włamaniem wynosi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 34-latek działał w warunkach recydywy, kara ta może być wyższa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com