piątek, 1 grudnia, 2023
+

  Na 20. Objazdowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS zobaczymy mnóstwo zagranicznych i polskich produkcji za darmo

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  To już 20. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Odbędzie się on pod hasłem – Prawa Człowieka w Filmie. Jest organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka we współpracy z wieloma partnerami z całej Polski – organizacjami pozarządowymi, ośrodkami akademickimi, teatrami, kinami i innymi instytucjami kulturalnymi.

  W Rzeszowie festiwal odbędzie się w dwóch miejscach: WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, która jest współorganizatorem lokalnym po raz 15 a także w Kinie za Rogiem Café Rzeszów

  Wstęp na wszystkie filmy jest całkowicie bezpłatny! Większe grupy, powinny wcześniej odpowiednio zgłosić się.

  Festiwal WATCH DOCS powstał w 2001 roku jako program polskiej organizacji pozarządowej – Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Obecnie to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka.

  Filmy będą puszczane w Rzeszowie od 16 do 22 listopada.

  Program: festiwalu:
  https://watchdocs.pl/festiwal…/miasta/rzeszow-498570039

  Zapisy dla większych grup na seanse w WSPiA: https://wspia.eu/…/20-objazdowy-festiwal-filmowy-watch…/

  ————-

  Organizator: Helsińska Fundacja Praw Człowieka

  Współorganizator lokalny: WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

  Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa, Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG, Ambasada Królestwa Niderlandów, Open Society Foundations

  Partner festiwalu: Naczelna Rada Adwokacka, Rainbow, Kino za Rogiem Café Rzeszów

  Patroni medialni: OKO.press, ngo.p

  O festiwalu w skrócie

  „Inaczej, niż jeszcze kilka lat temu, nikogo nie trzeba już dziś przekonywać, że prawa człowieka nie dotyczą głównie odległych krajów, ale decydują też o naszym życiu tu i teraz. WATCH DOCS w coraz większym stopniu pomaga zrozumieć świat wokół nas. Twórcy i bohaterowie festiwalowych filmów to coraz częściej ludzie, z którymi dzielimy nasz sprzeciw wobec ograniczania wolności słowa, ignorowania kryzysu klimatycznego, dyskryminacji osób LGBTQ+ i deptania praw kobiet. Solidaryzujemy się z ofiarami rosyjskiej agresji w Ukrainie i Białorusinami walczącymi z reżimem. Tworzymy przestrzeń dla odważnych osób po obu stronach obiektywu i pokazujemy, że zaangażowanie jednostki ma znaczenie. Zwracamy również uwagę na kwestię relacji zwierząt i ludzi, której poświęciliśmy odrębną sekcję programu.”

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com