niedziela, 28 kwietnia, 2024
spot_img
+

    W Łańcucie uczniowie debatowali w stylu oksfordzkim o patriotyzmie

    Polecamy

    Patrycja Pelczar Reszko
    Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    W Młodzieżowym Domu Kultury w Łańcucie, 25 października 2022 r. odbyła się debata pokazowa „We współczesnym świecie patriotyzm to utarty slogan” dla uczniów szkół średnich w Łańcucie.

    Debatę w ramach projektu „Nauczyciele w służbie Niepodległej” prowadził Jakub Izdebski, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie, a sędziami byli Zenon Fajger i Maciej Rędziniak, edukatorzy.

    Podkarpackie Kuratorium Oświaty reprezentował Marek Kądziołka. Uczestniczyła w niej również Bogusława Buda, przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania.

    W debacie wzięli udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego i II liceum im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. Słuchaczami byli uczniowie łańcuckich liceów oraz Szkoły Podstawowej z Wysokiej.

    Projekt Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie realizowany jest wspólnie z Podkarpackim Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

    Debata oksfordzka (debata uniwersytecka) to rodzaj debaty, w której zdecydowanie zabronione jest obrażanie bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej. Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą. Debatują przeciwnicy tezy oraz jej obrońcy. Przewodniczy im marszałek, który ma do pomocy sekretarza czuwającego nad czasem i kolejnością wypowiedzi. Typ debaty pochodzi z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com