wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  W sobotę w Głogowie Małopolskim w ramach akcji #Dajemy zdrowie można było się zbadać i poćwiczyć zupełnie za darmo!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ubiegłą sobotę (22 października) w Głogowie Małopolskim zorganizowano dla wszystkich mieszkańców gminy oraz okolic możliwość zbadania się w profilaktyce raka, ale nie tylko. Już od godziny 7 rano na placu obok siłowni Are You Ready ustawił się specjalny autobus, w którym można było wykonać morfologię krwi razem z całym pakietem badań, z glukozą czy cieśnieniem. Do tego można było skorzystać również z porad lekarza dermatologa w kierunku niepokojących znamion na całym ciele. Wszystkie konsultacje i badania odbywały się oczywiście za darmo.

  Podczas trwania całej akcji, do godziny 16:00 można było wziąć udział i tym samym nauczyć się udzielania pierwszej pomocy zarówno malutkim dzieciom, jak i dorosłym. Do tego zaplanowano dla kobiet naukę samobadania piersi w profilaktyce nowotworu.

  Warto dodać, że oprócz badań, instruktorzy siłowni Are You Ready zachęcili wszystkich przybyłych do uczestniczenia w ćwiczeniach z tabaty, stepu oraz nordic walkingu. Ta ostatnia aktywność cieszyła się szczególnym zainteresowaniem. Podczas spaceru z kijkami można było bowiem podziwiać przepiękne, głogowskie okolice. Razem z instruktorami w ciągu dwóch godzin pokonano trasę liczącą aż 10 km! Podczas każdej aktywności uczestniczki dostawały różowe koszulki z napisami zachęcającymi do badać w kierunku nowotworów piersi.

  Cała akcja miała na celu uczyć i przypominać, jak ważne jest wczesne wykrycie raka szczególnie piersi u kobiet, gdyż aż w 99% będzie on uleczalny.

  Do tego restauracja Ostoya w Jasionce poczęstowała wszystkich przybyłych rozgrzewającym żurkiem, aromatyczną herbatą z sokiem z bzu, czy w końcu dietetycznymi ciasteczkami bez dodatku cukru, którymi można się było podelektować. Organizatorzy rozdawali także wszystkim jabłka.

  Organizatorami i pomysłodawcami przedsięwzięcia byli: Dajemyserce, Centrum Medyczne MEDYK Fundacja Medyk dla Zdrowia Rozwój Głogowa Mieszkańcy Are You Ready.

  W sumie w akcji wzięło udział ponad 100 osób i były to zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli, czy seniorzy. Na wszystkich uczestników czekały do rozlosowania nagrody  w postaci drobnych upominków, na przykład kubka z ciekawym logo nawiązującym do wydarzenia.

  Cóż, sądząc po sporej frekwencji uczestników i dużym zainteresowaniem wydarzeniem czekamy na kolejną jej edycję!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com