czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi obchodzony był w Stalowej Woli

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W tym szczególnym okresie podejmujemy tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi.

  Z tej okazji w Stalowej Woli, sobotę 15 października, odbyła się kolejna edycja akcji #RóżowyPaździernik, będącej elementem Miesiąca Świadomości Raka Piersi.

  Fot. Biuro Poselskie Elżbiety Łukacijewskiej

  O inicjatywie podczas konferencji prasowej mówili: Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Małgorzata Kidawa-Błońska, Marszałek Sejmu RP, a także m.in.: Marek Rząsa, Poseł na Sejm RP, Radni Miejscy Stalowej Woli – Renata Butryn i Dariusz Przytuła oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Młodzi Demokraci – Jakub Kopyto i Sara Portka.

  Październik na cały świecie od lat jest uznawany za miesiąc świadomości walki z nowotworem, za miesiąc namawiania do zachowań profilaktycznych, również do tego dołączył Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

  – powiedziała rozpoczynając konferencję Renata Butryn, Radna Miejska i była posłanka dwóch kadencji oraz koordynatorka przedsięwzięcia na terenie Miasta Stalowa Wola.  Europosłanka zaznaczyła, że dzięki dużemu zaangażowaniu Europejskiej Partii Ludowej, w skład której wchodzi Platforma Obywatelska w Parlamencie Europejskim, utworzono specjalny fundusz w wysokości 4 mld euro, który przeznaczony jest na badania i wczesne wykrywanie nowotworów.

  W konferencji głos zabrała Marszałek Sejmu RP, Małgorzata Kidawa-Błońska, która podkreślała, że tego typu akcje są bardzo istotne, ponieważ zdrowie jest czym najważniejszym w naszym życiu.

  Pani Marszałek powiedziała, że w Polsce wiele osób unika badań profilaktycznych i ta sytuacja powinna ulec zmianie. Ponadto mówiła w swoim wystąpieniu o problemach jakie część z Polek i Polaków ma z dostępem do lekarzy specjalistów.

  Ponadto dodała, że profilaktyka raka piersi jest ogromnie istotna i że jest to również ważny element działania Unii Europejskiej.

  Głos podczas spotkania zabrał także Marek Rząsa, Poseł na Sejm RP, który m.in. podkreślił, że mężczyźni też dostrzegają wagę profilaktyki raka piersi i powinni wspierać kobiety w tych staraniach.

  Po zakończeniu konferencji uczestniczy przeszli ulicami Stalowej Woli, rozdając ulotki zachęcające do badań profilaktycznych i drobne upominki w postaci kosmetyczek, ufundowane przez europosłankę Elżbietę Łukacijewską.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com